Spotkanie autorskie z Andrzejem Szarmachem w Wołominie

Spotkanie autorskie z Andrzejem Szarmachem w Wołominie

Spotkanie z legendą  – Tour de Szarmach, czyli spotkanie z Jackiem Kurowskim – autorem i Andrzejem Szarmachem – bohaterem książki „Andrzej Szarmach – diabeł nie anioł”.

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Szarmachem – legendarnym „Diabłem” z drużyny „Orłów Górskiego” i  Jackiem Kurowskim – dziennikarzem sportowym TVP, na temat książki „Andrzej Szarmach – diabeł nie anioł”.

Będzie to świetna okazja, aby porozmawiać o niezwykłej biografii Andrzeja Szarmacha, ale również o historii polskiego futbolu od kuchni oraz usłyszeć wiele ciekawostek i anegdot na temat ludzi związanych z piłką nożną.

Szarmach zdradzi, jaką cenę musiał zapłacić za możliwość zrobienia kariery i co czuje zawodnik, gdy przechodzi na emeryturę. Wyjawia, czego żałuje i opowie jak niewiele brakowało, aby  został kimś zupełnie innym… Spotkanie obowiązkowe nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale i miłośników dobrego dziennikarstwa.

Andrzej Szarmach – piłkarz, trener, „Diabeł” na boisku. Zdobywca kilkudziesięciu goli dla polskiej reprezentacji, utytułowany królem strzelców. Zawodnik m.in. Arki Gdynia i Górnika Zabrze oraz AJ Auxerre. W szczerej rozmowie z Jackiem Kurowskim opowiada o piłce, mistrzostwach i karierze w trudnych czasach. Odsłania kulisy gry w polskich klubach, międzynarodowych transferów i konfliktów w drużynie. Bogato ilustrowana książka to niezbędnik każdego fana polskiej piłki nożnej.

Jacek Kurowski  – dziennikarz sportowy TVP. Przeprowadził dziesiątki wywiadów z najlepszymi sportowcami świata. Twórca programu Oko w oko, gospodarz studiów olimpijskich, a także największych piłkarskich imprez mistrzostw świata i Europy. Prywatnie szczęśliwy tata dwóch synów, autor bloga tatanawszystkielata.blogspot.com. Początkujący triatlonista.

źródło: Miejski Dom Kultury w Wołominie