Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków, fot. policja.pl

47- letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Funkcjonariusze, monitorując środowiska przestępcze uzyskali informację o mężczyźnie, który może posiadać substancje zabronione prawem. Podczas przeszukania kryminalni ujawnili i zabezpieczyli w sumie ponad 3 kilogramy środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie monitorując środowiska przestępcze uzyskali informacje o mieszkańcu powiatu wołomińskiego, który może posiadać substancje zabronione prawem. Wkrótce informacja się potwierdziła.

Do zatrzymania 47- latka doszło w Kobyłce w rejonie kompleksu leśnego. Mężczyzna został namierzony w trakcie przekazywania marihuany 29- latkowi.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli ukryte w workach foliowych za meblościanką ponad 3 kilogramy narkotyków. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 6 gramów mefedronu, blisko 20 gramów kokainy i 3 kilogramy marihuany. Ponadto w wynajmowanym przez zatrzymanego mieszkaniu, policjanci ujawnili 169 kartonów, w każdym po 500 sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 47- latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielenia innej osobie środka odurzającego w warunkach powrotu do przestępstwa (tzw. recydywy) oraz posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Prokurator Rejonowy w Wołominie, nadzorujący postępowanie, wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Zatrzymanemu może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał również 29-latek.

mł. asp. Monika Kaczyńska