Benedykt Denkiewicz z UKS Szabla Ząbki srebrnym medalistą Mistrzostw Świata

Benedykt Denkiewicz z UKS Szabla Ząbki srebrnym medalistą Mistrzostw Świata, fot. zabki.pl

Benedykt Denkiewicz, szablista, reprezentant UKS Szabla Ząbki, został wicemistrzem Świata kadetów i odebrał srebrny medal podczas dekoracji najlepszych zawodników globu na Mistrzostwach Świata w bułgarskim mieście Płowdiw.

Benedykt uzyskał komplet zwycięstw w walkach eliminacyjnych. Nie miał też problemów w walkach z Japończykiem Masato Inoue (15:9), Sultanem Stanbekiem z Kazachstanu (15:5) czy Włochem Francesco Pagano (15:10).

Ta ostatnia wygrana dała Polakowi pewne miejsce w ćwierćfinale ale na szczęście, to nie zadowoliło Benedykta, który w kolejnym spotkaniu pokonał Turka Furkana Yamana 15:9 i zapewnił sobie miejsce na podium. Półfinał przeciwko Ahmedowi Heshamowi z Egiptu początkowo przebiegał po myśli rywala ale końcówka walki należała już do naszego reprezentanta, który ostatecznie wygrał ją 15:13. Dopiero w finale Polak znalazł swojego pogromcę – Mistrzem Świata został Amerykanin Wiliam Morill (9:15), srebro dla Benedykta Denkiewicza z UKS Szabla Ząbki a brązowe medale odebrali Ahmed Heshan i jeszcze jeden zawodnik USA – Taylor Chon.