„Bezpieczny piątek” na przejazdach kolejowych w Powiecie Wołomińskim

"Bezpieczny piątek" na przejazdach kolejowych w Powiecie Wołomińskim, fot. policja.pl

W czerwcu i lipcu br. na terenie powiatu wołomińskiego odbędzie się akcja „Bezpieczny Piątek”. Działania ukierunkowane będą szczególnie na bezpieczeństwo pasażerów pociągów, kierowców i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych.

Kilka dni temu w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie spotkali się Zastępca Komendanta KPP w Wołominie, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Komendant Komisariatu Policji w Zielonce z przedstawicielami PKP Polskich Lini Kolejowych S.A., by wspólnie omówić sposób przeprowadzenia akcji „ Bezpieczny Piątek” na terenie powiatu wołomińskiego. Działania ukierunkowane będą szczególnie na bezpieczeństwo pasażerów pociągów, kierowców i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych.

Miejscem prowadzenia działań będzie przejazd kolejowy na trasie Warszawa Wileńska – Wołomin Słoneczna i drodze wojewódzkiej Nr 631 Warszawa – Modlin w Zielonce, które wybrane zostały nieprzypadkowo. Na tych terenach często dochodzi do wykroczeń i incydentów wynikających z niestosowania się do przepisów ruchu drogowego kierujących samochodami, pieszych i rowerzystów.

Przedsięwzięcie realizowane będzie dwupłaszczyznowo. Zadaniem policjantów będzie wykrywanie wykroczeń kierowców takich jak niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wjeżdżanie na przejazd, gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte lub ich podnoszenie nie zostało ukończone. Kierowcom oczekującym na otwarcie przejazdu oraz pieszym wręczane będą ulotki zawierające najważniejsze przepisy związane z przejazdami kolejowymi.

Czas letni niestety sprzyja wypadkom drogowych. Aby zminimalizować ryzyko wypadku, korzystajmy z dróg w sposób bezpieczny, rozsądny, zgodny z przepisami.

Oprac. MK