Bezpłatna sterylizacja i kastracja zwierząt w Gminie Klembów

Pies i kot, fot: fotolia.com

Właściciele psów i kotów zamieszkali na terenie Gminy Klembów mogą skorzystać z możliwości wykonania bezpłatnych zabiegów kastracji lub sterylizacji swoich zwierząt.

Przedmiotem akcji kastracji/sterylizacji psów i kotów jest sfinansowanie kosztów zabiegu oraz trwałe znakowanie za pomocą elektronicznego identyfikatora (chipa). Celem przedsięwzięcia jest zmniejszenie populacji zwierząt bezdomnych, zwiększenie świadomości właścicieli w zakresie odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Klembów.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest zgłoszenie max. 2 zwierząt z jednego gospodarstwa oraz przedłożenie lekarzowi weterynarii książeczek zdrowia oraz aktualnego dokumentu potwierdzającego poddanie zwierząt szczepieniu przeciwko wściekliźnie (dot. psów).

Zgłoszenia przyjmowane będą od 7 maja 2018 roku, w związku z tym osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: Tel. 29 753 88 11 lub osobisty w pok. nr 8 Urzędu Gminy. Akcja prowadzona będzie do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

źródło: Urząd Gminy Klembów