Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Tłuszcz „Ja w Internecie”

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Tłuszcz "Ja w Internecie", fot: tluszcz.pl

W Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbywają się bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Gminy Tłuszcz w ramach projektu grantowego pn. „Ja w internecie”.

W miniony weekend, 23-24 marca, przeprowadzone zostało pierwsze szkolenie: „Moje finanse i transakcje w sieci”. Wzięło w nim udział 12 mieszkańców. W ramach projektu zakupiono 12 komputerów przenośnych, które po zakończeniu projektu z pewnością jeszcze przez długie lata będą służyły mieszkańcom przy realizacji kolejnych projektów.

Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili projekt. Po szkoleniu potrafią już przeglądać Internet w poszukiwaniu ciekawych dla nich informacji, załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu.

Każdy uczestnik dowiedział się także jak zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczył się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty. Nie ma osoby, która wyszłaby ze szkolenia niezadowolona.

Przypominamy, że cały czas trwa rekrutacja na pozostałe szkolenia. Zapisy przyjmowane są w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.