Bracia włamywali się i kradli samochody

Bracia włamywali się i kradli samochody, fot: policja.pl

Dwóch braci, 18 i 19-latka zatrzymali funkcjonariusze z Wołomina i Tłuszcza. Mężczyźni podejrzewani są o kradzieże dwóch volkswagenów i usiłowania kradzieży czterech innych pojazdów.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy oraz komisariatu w Tłuszczu prowadzili w ostatnim czasie czynności związane z włamaniami, próbami kradzieży, okradaniem i samą kradzieżą pojazdów na terenie gminy Tłuszcz i Jadów. Zdarzenia te miały miejsce w okresie ostatnich dwóch miesięcy. Sprawcy usiłowali dokonać kradzieży m.in. Audi A4, A3, Volkswagena Passata, Seata Leona, włamali się do Dacii, z której skradli torebkę damską z ubraniami i okularami, plecak z zawartością portfela, dokumentów i kart kredytowych. W nocy z 22/23 stycznia br. w Tłuszczu skradli wartego ponad 19 tys. złotych VW Golfa, a 12/13 lutego w Radzyminie również VW Golfa o wartości 8000 złotych.

Reklama

Prowadzone przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły ich do 18 i 19-latka, dwóch braci mieszkańców gminy Zabrodzie w powiecie wyszkowskim podejrzewanych o te czyny. Policjanci zatrzymali mężczyzn w miejscu ich zamieszkania. Ci od razu przyznali się do popełnionych czynów, wskazali również miejsce ukrycia jednego ze skradzionych pojazdów. VW Golf skradziony z Radzymina został ukryty przez mężczyzn w lesie. Pojazd po czynnościach został przekazany właścicielowi.

Reklama

Bracia trafili do policyjnej celi. Obaj już zostali przesłuchani, każdy z nich usłyszał po 7 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, gdzie straty zostały oszacowane na kwotę blisko 42 tys. złotych. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bracia włamywali się i kradli samochody, fot: policja.pl