14.6 C
Wołomin
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona główna Sport Piłka nożna Cenne zwycięstwo Dolcanu z Pogonią

Cenne zwycięstwo Dolcanu z Pogonią

Dolcan Ząbki vs Pogoń II Siedlce, fot: Dariusz Dutkiewicz, Dolcan Ząbki

Spotkanie 13 kolejki IV ligi grupy północnej, w którym rywalem ząbkowskiego Dolcanu były rezerwy pierwszoligowej siedleckiej Pogoni, zakończyło się zwycięstwem Dolcanu 4:2. Trzy trafienia dla ząbkowian zaliczył Konrad Cichowski, czwarta bramka to samobój Piotra Ceranki. Dla gości bramki strzelili Paweł Marchel oraz Michał Panufnik.

Kiedy Dolcanowi przychodzi się mierzyć z rezerwami drużyn występujących w wyższych klasach rozgrywkowych lekturą obowiązkową staje się skład osobowy w jakim przeciwnicy wychodzą na boisko. Tym razem okazało się, że „delegację” do gry w II-ce Pogoni dostał tylko pauzujący w pierwszej drużynie za kartki Daniel Chyła, inni pozostali w Siedlcach i przygotowywali się do wieczornego meczu z Miedzią Legnica. Młodzieżowy skład gości nie miał niestety większego wpływu na obraz meczu w pierwszych jego fragmentach. Siedlczanie prowadzili grę, ale nie przekładało się to na stwarzane sytuacje strzeleckie, natomiast Dolcan ograniczał się do wyprowadzania sporadycznych kontrataków. Jak się okazało była to taktyka skuteczna, która przyniosła wymierny efekt. Jedna z takich akcji przeprowadzona w 18 minucie meczu zakończyła się zdobyciem prowadzenia. Podającym ze środka pola był Daniel Nawrocki, a Konrad Cichowski, który dostał podanie na lewej stronie boiska zdołał wbiec w pole karne, „założyć się” przed pilnującego go obrońcę i posłać piłkę obok interweniującego bramkarza gości Patryka Izdebskiego. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie zespołu niemal dokładnie dwadzieścia minut później. Ponownie, ale tym razem z prawego skrzydła piłkę dogrywał mu Nawrocki, a zawodnik pozyskany przed tym sezonem z MKS-u Ciechanów, wykończył akcję skutecznym strzałem z kilku metrów. Sielanka nie trwała jednak długo. W ostatniej akcji pierwszej części meczu podopieczni Marcina Tomaszewskiego strzelili bramkę kontaktową. Podawał Chyła, a spokojem i opanowaniem pod bramką Damiana Krzyżewskiego popisał się Paweł Marchel.

Po przerwie wydarzenia następowały po sobie bardzo dynamicznie. Już pierwszy atak gości zakończył się poważną kontrowersją. Grzegorz Krystosiak kilka metrów przed polem karnym powstrzymał faulem szarżę napastnika gości. Opiekun gości nie przebierając w słowach domagała się czerwonej kartki dla ząbkowskiego defensora i za nic nie mógł się pogodzić z ukaraniem go tylko „żółtkiem”. Nie zmienił tej sytuacji nawet fakt, że dośrodkowanie Chyły z rzutu wolnego podyktowanego po tym zdarzeniu, strzałem głową na gola zamienił Michał Panufnik. Można nawet powiedzieć, że zdobycie bramki wyrównującej jeszcze bardziej zradykalizowało ławkę rezerwowych drużyny z Siedlec, czego konsekwencją był fakt ukarania czerwoną kartką… rezerwowego w tym meczu Bartosza Kaczmarka. Sędzia z Radomia niemal równocześnie wskazywał na środek boiska i biegł w kierunku ławki rezerwowych gości. Stracona bramka wywołała lekki niepokój na trybunach ząbkowskiego stadionu, ale sytuacja została przez zawodników szybko opanowana. Kilka minut później Dolcan ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem strzałem głową własnego bramkarza pokonał Piotr Ceranka, ale nie należy zapominać o bardzo poważnym „wkładzie” w zdobycie tego gola, który był dziełem Bartosza Wybrańca i jego doskonałego dośrodkowania z rzutu rożnego. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił, kompletując przy okazji hatt-tricka Cichowski pewnie wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul Sebastiana Krawczyka na nim samym.

W kolejnym meczu ząbkowian czeka wyjazdowa potyczka z Mazovią Mińsk Mazowiecki, a za dwa tygodnie w ostatniej kolejce rundy jesiennej Dolcan na stadionie w Ząbkach zmierzy się z Błękitnymi Raciąż.

źródło: Krzysztof Krajewski, Dolcan Ząbki