Centrum M1 zaprasza dzieci i rodziców na bezpłatne zajęcia z LEGO

Centrum M1 zaprasza dzieci i rodziców na bezpłatne zajęcia z LEGO

Kraina  klocków LEGO, zabawy i lekcje sztuki dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami. 30 i 31 marca w godz. 11.00-19.00 w Centrum Handlowym M1 Marki odbędzie się nietypowe wydarzenie. Atrakcji nie zabraknie dla całych rodzin.

W trzech specjalnych strefach – konkursowej, swobodnego budowania i „Akademii sztuki” – na młodych uczestników wydarzenia i ich rodziców czekać będzie mnóstwo atrakcji.

W M1 Marki pojawią się również reprodukcje obrazów słynnych malarzy stworzone z klocków LEGO m.in. „Dama z łasiczką“ Leonardo da Vinci czy „Gwiezdzista noc“ Vincenta Van Gogha. Jednocześnie każde dziecko lub dorosły będzie mógł sam zostać artystą. Pod czujnym okiem animatorów, uczestnicy będą układać znane arcydzieła takie jak  „Babie lato″, „Stworzenie Adama″ czy „Dziewczyna z perłą″.

Zostań koneserem sztuki!

Dla uczestników przygotowane zostaną również inne zadania. Będzie trzeba m.in. dopasować autora do dzieła lub odegrać scenkę z obrazów. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu  stworzą również własną sztukę na zasadzie hydeparku plastycznego – każde dziecko dołoży swój klocek do układanki, która pod koniec dnia stworzy niepowtarzalny obraz. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami.

Rozbuduj swoją wyobraźnię!

Druga strefa – swobodnego budowania –  to miejsce, w którym fantazja nie zna granic. To właśnie tutaj dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogli w pełni oddać się swojej wyobraźni i za pomocą klocków LEGO wykreować swój własny świat. Po zakończeniu zabawy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zabawa w najlepsze!

Dla najmłodszych budowniczych w wieku od 1,5 do 5 lat będzie przeznaczony sektor LEGO DUPLO®. W basenikach wypełnionych klockami LEGO DUPLO oraz na stoliczkach do zabawy maluchy będą układać swoje pierwsze budowle. Rodzice będą mogli zaobserwować jak dzięki zabawie klockami LEGO DUPLO wspierać już od najmłodszych lat wszechstronny rozwój swoich dzieci: motoryczny, emocjonalny i społeczny, wzmacniając przy tym ich kreatywność i wiarę we własne siły.