Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci-Dzieciom razem dla Kubusia”

W dniach 27-28 lutego w Wołominie odbyła się V edycja Charytatywnego Turnieju „Dzieci-Dzieciom”. Celem tegorocznej edycji, była zbiórka funduszy na operacje nogi 2-letniego Kubusia Rydzio, mieszkańca Gminy Klembów.

Kubuś urodził się z niedorozwojem kości udowej. Choroba pociąga za sobą szereg innych nieprawidłowości w budowie stawu biodrowego, a także znaczną różnicę w długości nóżek. Jest szansa na to, aby Kubuś był zdrowy i normalnie się rozwijał, ale do tego potrzebuje kilku operacji, których łączna kwota wynosi ponad 500.000 zł. Już wcześniej ruszyła zbiórka na portalu „SIĘPOMAGA” LINK , dzięki której dotychczas udało się zebrać blisko połowę wymaganej kwoty.

Z całego serca zapraszamy do wsparcia naszej idei pomagania poprzez sport. Wspólnie liczymy, że uda nam się osiągnąć zamierzony cel. Dotychczas we wsparcie i promocję Turnieju, poprzez udzielenie patronatu, wsparcia finansowego, rzeczowego, informacyjnego lub organizacyjnego, włączyły się władze samorządowe, sponsorzy i partnerzy – za co serdecznie dziękujemy.

Z uwagi na fakt, że Turniej rozgrywany jest w czasie trwania pandemii, w trosce i z obowiązku o zdrowie wszystkich zainteresowanych, odbył się on jako Turniej zamknięty, tzn. bez udziału publiczności a także przy zachowaniu odpowiednich ilości uczestników zgodnie z obowiązującymi normami. Turniej rozegrany został w Hali I Liceum Ogólnokształcącego w Wołominie.

Dodatkowo przed Turniejem i w trakcie jego trwania, za pośrednictwem klubowego Facebooka, prowadzone były licytacje pamiątek sportowych wraz z autografami, które otrzymaliśmy od naszych przyjaciół, partnerów i ludzi dobrej woli. Swoje pamiątki przekazali:
– Agnieszka Radwańska – Oficjalny strój i pocztówkę w raz z autografami.
– Zbigniew Boniek – Piłka z autografem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.
– Mateusz Wieteska – Koszulkę meczową z podpisami drużyny Mistrzów Polski Legii Warszawa.
– GreenBox – Dowolna dieta na 20 dni z oferty Cateringu Dietetycznego.
– Arkadiusz Malarz – Rękawica bramkarska z autografem.
– Grzegorz Sandomierski – Rękawica bramkarska z autografem.