Chciał oszukać 73-latka, grozi mu 8 lat pozbawienia wolności

1829
Komenda Stołeczna Policji, fot: fotolia.com

Kryminalni z Targówka przygotowali zasadzkę, w którą wpadł Kamil R. 18-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego. Jest podejrzany o to, że podając się za policjanta próbował wyłudzić 15 tysięcy złotych od 73-latka.

Kiedy kryminalni z Targówka otrzymali informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić pieniądze metodą na tzw. ,,policjanta” natychmiast przystąpili do działania. Podjęli współpracę z 73-latkiem, którego próbowano oszukać i przygotowali zasadzkę.

Z ustaleń policjantów wynikało, że do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza Policji z „Żytniej” i poinformował, że oszuści dysponują jego dowodem osobistym i pieniądze zgromadzone na jego koncie bankowym są zagrożone. Na szczęście 73-latek w porę zorientował się, że może paść ofiarą przestępstwa i zawiadomił Policję.

Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom,18-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, podejrzany o udział w tym przestępstwie, bardzo szybko trafił w ręce kryminalnych z Targówka.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego przedstawili 18-latkowi zarzut usiłowania oszustwa. Mężczyzna odpowie również za oszustwo na mieszkance Białegostoku, od której działając podobną metodą, zaledwie trzy dni wcześniej prawdopodobnie wyłudził 50 tys. złotych.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Kamila R. na trzy miesiące, do którego sąd się przychylił. 18-latkowi może grozić teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Komentarze