Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza- spotkanie siódme

Chrzęsne - Literackie Serce Mazowsza- spotkanie siódme, fot: powiat-wolominski.pl

W ubiegłym tygodniu w Pałacu w Chrzęsnem, w ramach programu Chrzęsne – Literackie serce Mazowsza, odbyły się kolejne spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Najmłodsze dzieci wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych związanych z książką „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków” Andrzeja Fedorowicza (Wydawnictwo Dwie Siostry). Czytanie fragmentów książki, do muzyki na żywo, połączone zostało z zajęciami plastycznymi z Jackiem Ambrożewskim – ilustratorem książek.

Tego dnia odbyło się również uroczyste zakończenie warsztatów dziennikarskich „Czy mówimy tym samym językiem”. W zajęciach wzięły udział uczniowie z wołomińskiego Ekonomika z opiekunką Elżbietą Lewkowicz i LO z Urli z panią Katarzyną Pergoł. W wydarzeniu wzięli udział również prowadzący warsztaty: Mateusz Adamczyk, Dagmara Banasiak, Ewa Lipowicz i Stanisław Zawiśliński, którzy gratulowali uczniom zaangażowania, oraz wręczyli nagrody. Młodzież zaprezentowała owoc swojej pracy, czyli nagrany przez nich reportaż radiowy.

Gościem specjalnym był Adam Zieliński, znany jako raper Łona – laureat tytułu Młody Ambasador Polszczyzny 2017. Popołudniowe godziny zarezerwowane były na spotkania z Anną Bikont, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” 2018 , za książkę „W ukryciu” opowiadającej historię Ireny Sendlerowej oraz z Markiem Zagańczykiem, który przybliżył młodzieży sylwetkę Zbigniewa Herberta.

Chrzęsne – Literackie Serce Mazowsza- spotkanie siódme, fot: powiat-wolominski.pl

W pałacowych spotkaniach tego dnia uczestniczyło ok 250 uczniów.

źródło: powiat-wolominski.pl