Cierpliwość została nagrodzona

Cierpliwość została nagrodzona, fot. marki.pl

Prawdziwy rollercoaster przeżywali w sobotę kibice, którzy pojawili się na meczu Marcovii z Wilgą Garwolin. Na szczęście po pełnym emocji i zwrotów akcji spotkaniu to podopieczni trenera Tomasza Sokołowskiego mogli dopisać sobie komplet punktów.

Rywalizacja z Wilgą Garwolin była kolejną z cyklu o „sześć punktów”. Było to związane z tym, że obie drużyny miały na koncie identyczną liczbę punktów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny toczyły walkę głównie w środkowej strefie boiska, przez co nie obserwowaliśmy godnych odnotowania akcji bramkowych. W 23 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Marcovii i ukarał przy okazji obrońcę gości zasłużoną czerwoną kartką. Gra w przewadze sprawiła, że gra przeniosła się pod pole karne gości, którzy rzadko pojawiali się na połowie zajmowanej przez Adama Radzikowskiego. Mimo kilku dogodnych okazji (m.in. poprzeczka po strzale Kacpra Bystrosa) dopiero w 45 minucie do siatki trafił Hubert Władyka.

Po zmianie stron wydarzyło się to, czego wszyscy się obawiali. Goście, mimo gry w osłabieniu, zdobyli najpierw wyrównującą bramkę a chwilę później dającą im prowadzenie. Wszystkim przypomniał się mecz z Piasecznem, w którym nasz zespół również grał przez niemalże pełne 90 minut w przewadze jednego zawodnika. Skończyło się niepojętą dla wielu porażką.

Na szczęście tym razem cierpliwość została nagrodzona i dzięki dwóm bramkom Jana Szulkowskiego Marcovia odwróciła losy spotkania i zainkasowała bardzo cenny komplet punktów. Nerwów nie brakowało, ale na szczęście po końcowym gwizdku była już tylko zasłużona radość.

Wielkie brawa dla naszych zawodników za grę do samego końca. Słowa uznania dla sztabu szkoleniowego – Tomasza Sokołowskiego i Przemysława Cegiełko. Ogromne podziękowania kierujemy natomiast do kibiców, którzy pojawili się przy Wspólnej 12 i swoim dopingiem pomogli wywalczyć trzy punkty.

Teraz przed Marcovią bardzo ciężkie, wyjazdowe spotkanie z rezerwami Wisły II Płock. Miejmy nadzieję, że uda się przywieźć do Marek jakąś zdobycz.

Marcovia Marki – Wilga Garwolin 3:2 (1:0)

Bramki: Hubert Władyka 45′ Jan Szulkowski 79′ 86′

Skład Marcovii: Adam Radzikowski – Kacper Bystros (Bartosz Ciach), Jakub Kabala (C), Karol Haber, Paweł Żmuda, Hubert Władyka (Kamil Żmuda), Mateusz Argasiński (Patryk Kultys), Michał Durajczyk (Bartosz Osoliński), Krystian Przyborowski, Artur Rawa (Igor Ruciński), Sebastian Szerszeń (Jan Szulkowski)

Trener: Tomasz Sokołowski

Asystent: Przemysław Cegiełko