Działania prewencyjno-kontrolne w powiecie wołomińskim

Kontrola drogowa, fot: fotolia.com

Czas Wszystkich Świętych to okres, w którym Policja odnotowuje zwiększone natężenie ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dlatego, jak co roku na terenie całej Polski prowadzone są policyjne działania prewencyjno – kontrolne. W tym czasie funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W tym roku policyjne działania rozpoczęły się w piątek 28 października. Na terenie całej Polski, również w powiecie wołomińskim, służbę pełni wzmożona liczba funkcjonariuszy. Policjanci mają za zadanie kierować ruchem, pomagać kierowcom prawidłowo poruszać się w rejonach nekropolii, wskazywać miejsca parkingowe. Podczas kontroli drogowych policjanci zwracają szczególną uwagę na przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie czy też niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych. Funkcjonariusze kontrolują również trzeźwość kierowców.

Do tej pory Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie odnotował 11 kolizji. Policjanci skontrolowali 306 pojazdów i ujawnili 142 wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymali 2 prawa jazdy.

Niestety, wysokie kary nie odstraszyły pijanych kierowców. Przez te kilka dni wołomińska drogówka zatrzymała 6 osób, które kierowały w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do kierowców, by zdjęli nogę z gazu, bo przekraczanie prędkości jest jednym z najczęstszych wykroczeń w ruchu drogowym.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska