Co z tunelem w ulicy Sasina w Wołominie?

Tunel w ulicy Sasina w Wołominie, fot: WWL24

Mieszkańcy Wołomina i najbliższych okolic, zwłaszcza ci zmotoryzowani z niecierpliwością czekają na otwarcie drugiego tunelu.

Jaki jest aktualny etap prac i kiedy nastąpi otwarcie tunelu w ulicy Sasina? Na te pytanie otrzymaliśmy wczoraj odpowiedź od rzecznika prasowego Polskich Lini Kolejowych S.A.:

– Wszystkie prace w tunelu w ciągu ul. Sasina zostały już zakończone. Dzisiaj (20 września) odbędzie się komisja wdrożenia stałej organizacji ruchu. Do końca tygodnia złożymy wniosek do WINB, który będzie miał 3 tygodnie na przeprowadzenie ostatecznej kontroli i udzielenie pozwolenia na użytkowanie tunelu – mówi Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego Polskich Lini Kolejowych S.A.

Tunel w ulicy Sasina w Wołominie, fot: WWL24

W przypadku tunelu w ulicy Geodetów Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę i wydał pozwolenie w przeciągu pięciu dni. Jeżeli nie będzie zastrzeżeń, wydanie pozwolenia na użytkowanie tunelu w ulicy Sasina w Wołominie może zostać wydane równie szybko. Oddzielną kwestią pozostaje to czy otwarcie drugiego tunelu wystarczająco upłynni ruch pojazdów i odkorkuje miasto.

(c) (p)