Czujni policjanci na Jeziorze Zegrzyńskim

Jezioro Zegrzyńskie, fot: Policja

Policjanci Komisariatu Rzecznego patrolujący Jezioro Zegrzyńskie udzielili pomocy 6 osobom z tonącego roweru wodnego.

Na zatłoczonym wakacyjnie Jeziorze Zegrzyńskim nie ma chwili by policjanci z Ogniwa Prewencji Komisariatu Rzecznego nie musieli interweniować. To najbliższe stolicy jezioro przyciąga amatorów sportów wodnych,  jak i chętnych do tradycyjnego wypoczynku nad wodą. Przy ponad 30 stopniowym upale bywa naprawdę tłoczno.  W takich warunkach policjanci rzeczni jak i ratownicy legionowskiego WOPR nie mają chwili wytchnienia.

Jezioro Zegrzyńskie, fot: Policja

We wtorek około godziny 17.00, pół kilometra od plaży, grupa nastolatków z Warszawy potrzebowała pomocy. Ich wypożyczony rower wodny zaczął tonąć. Ponad 30 minut prób dopłynięcia do brzegu skończyło się szczęśliwie na pokładzie policyjnej motorówki. Asp. Robert Niegowski wraz z sierż. sztab. Zdzisławem Sadkowskim w porę zauważyli zmagania młodzieży na tonącym rowerku. Niesprawny sprzęt został odholowany do wypożyczalni. Niestety młodzi ludzie nie byli bez winy. Na czteroosobowy rowerek zabrało się w rejs aż sześć osób, z czego dwie nie posiadało kamizelek.

Mamy nadzieję, że ta przygoda na zawsze zostanie w pamięci młodych ludzi, by więcej nie podejmowali tak ryzykownych decyzji nad wodą. Nieodpowiednie wykorzystanie sprzętu pływającego i brak środków ratunkowych może skończyć się tragicznie nawet w piękny, słoneczny dzień.

Jezioro Zegrzyńskie, fot: Policja

źródło: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie