Czy mieszkańcy powiatu wołomińskiego zdobędą Górę Midoriyama?

Czy mieszkańcy powiatu wołomińskiego zdobędą Górę Midoriyama?, fot. Maciej Piórko/ Polsat

To była fantastyczna edycja. To było starcie prawdziwych gigantów! Ale tak naprawdę wszystko dopiero przed nami. Bo przed nami wielki finał! – zapowiada prowadząca Karolina Gilon. Na ten moment czekaliśmy długie 6 tygodni. Podobnie jak 24 finalistów, dla których udział w show Polsatu to prawdziwy sprawdzian z tego, nad czym pracują całe życie. We wtorek, 12 kwietnia, o godz. 20:05 w Polsacie przekonamy się, czy wśród zawodników V edycji „Ninja Warrior Polska” znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja!

Dwudziestu czterech najsilniejszych i najodważniejszych Polaków zmierzy się z ekstremalnie trudnymi przeszkodami, aby spełnić swoje marzenie o zostaniu pierwszym w Polsce wojownikiem ninja. Przed nimi decydująca rozgrywka – wielki finał, w którym do przejścia jest trzyetapowy tor, a na jego końcu – legendarna góra Midoriyama, którą dotychczas zdobyło tylko 10 osób na świecie. – Liczę gorąco na to, że właśnie w V sezonie Polak dosięgnie szczytu Góry Midoriyama. Zdaję sobie sprawę, że poziom trudności przeszkód w finale będzie piekielny. Będzie to najtrudniejszy tor w historii polskich edycji „Ninja Warrior Polska” – zapowiada komentator Jerzy Mielewski.

Z tak trudnymi przeszkodami mogą poradzić sobie tylko najlepsi z najlepszych! Wśród zawodników, którzy zmierzą się z torem finałowym są wszyscy Last Man Standing poprzednich edycji –  Jakub Zawistowski , Robert Bandosz, Sebastian Kasprzyk i Igor Fojcik. Jedno jest pewne – każdy z zawodników będzie walczył do końca, bo w grę wchodzi naprawdę wiele – tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tys. złotych!

Dla mieszkańców powiatu wołomińskiego finałowy „Ninja Warrior Polska” będzie naprawdę wyjątkowy, a emocje sięgną zenitu, ponieważ wystąpi w nim 20-letni Wojciech Rychlewski z Kobyłki oraz Julian i Wojciech Sobierajski z Ząbek.

Wojciech Rychlewski w piątej odsłonie sportowego show pokazał się ze znakomitej strony. Uczestnik co prawda przegrał rywalizację na Power Tower, ale następnej szansy na wywalczenie awansu do finału już nie zmarnował i świetnie poradził sobie z torem półfinałowym.

Wojtek jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego oraz czynnym zawodnikiem biegów OCR w których odnosi wiele sukcesów. Prywatnie Wojtek bardzo ceni sobie kontakt z naturą – wędkuje, wędruje po górach śpiąc pod gołym.  Stara się iść przez życie z uśmiechem i przede wszystkim doceniać to co ma.

Bracia Sobierajscy wielokrotnie gościli na torze „Ninja Warrior” – w piątej edycji w eliminacjach wziął udział również ich tata – 62-letni Piotr. Z całej rodziny do wielkiego finału zakwalifikowało się jednak tylko dwóch zawodników – 25-letni Julian i 32-letni Wojciech.

Najmłodszy z braci Julian jest montażystą filmowym. Wojciech za to zawodowo mierzy się z pokonywaniem wszelkich rekordów. Spełnia się również jako tata kilkumiesięcznej Felicji.

Kto okaże się najlepszy w piątej edycji „Ninja Warrior Polska”?

Finał „Ninja Warrior Polska” we wtorek, 12 kwietnia o godz. 20:05 w Polsacie!