„Czyste powietrze” – konferencja dla samorządowców powiatu wołomińskiego

We wtorek 5 marca w Starostwie Powiatowym w Wołominie odbędzie się konferencja poświęcona rządowemu programowi „Czyste Powietrze”.

Celem konferencji jest zachęcenie samorządów powiatu wołomińskiego do informowania swoich mieszkańców o programie, który jest dedykowany bezpośrednio mieszkańcom.

– Mieszkańcy mogą sami z pominięciem gmin i powiatu aplikować o środki natomiast mamy przekonanie, że wielu z tych mieszkańców może wymagać wsparcia, podpowiedzi przy wypełnianiu wniosków – mówi Robert Szydlik, wicestarosta wołomiński.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Właściciele domów, których dochody są najniższe, mogą starać się o dotację w wysokości 90 % kosztów kwalifikowanych termomodernizację, a suma wsparcia dotacyjnego nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych. Finansowanie Programu będzie pochodziło ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków europejskich starej i nowej perspektywy finansowej.

W niedługim czasie w Starostwie Wołomińskim ma zostać uruchomiony punkt informacyjny dla mieszkańców, w którym będą mogli uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosków.