Diler za kratkami – narkotyki i pieniądze zabezpieczone

Diler za kratkami - narkotyki i pieniądze zabezpieczone, fot: policja.pl

16 gramów suszu ziela konopi innych niż włókniste, blisko 26 gramów mefedronu, 3 krzewy konopi indyjskich i pieniądze w kwocie 2,3 tys. złotych zabezpieczyli dzielnicowy i policjant prewencji komisariatu w Markach.

Dzielnicowy i policjant służby prewencyjnej z komisariatu w Markach podczas służby ponadnormatywnej na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Kontrola drogowa, jaką przeprowadzili funkcjonariusze, nie miała tym razem typowego przebiegu. Przy kierującym samochodem policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci ziela konopi indyjskiej o wadze ponad 16 gramów i blisko 26 gramów mefedronu. Podejrzewając, że 33-latek może posiadać więcej substancji zabronionych udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam rosły 3 krzewy konopi indyjskich. Funkcjonariusze oprócz środków odurzających zabezpieczyli również należący do mężczyzny telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 2,3 tys. złotych na tymczasowe zajęcie mienia ruchomego.

33-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym posiadania znacznych ilości narkotyków, uprawy konopi innych niż włókniste oraz trzykrotne udzielenie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek prokuratora rejonowego zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i jak zapowiadają policjanci to nie koniec zatrzymań i walki z przestępczością narkotykową.

Komentarze