Do trzech razy sztuka…

Do trzech razy sztuka...

Dwa poprzednie przetargi musiały zostać unieważnione. W obu przypadkach oferty wykonawców znacząco przekraczały kosztorys zamawiającego. Miasto liczy, że za trzecim razem może się udać, a inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego szacowana na 500 tys. zł wejdzie w fazę realizacji.

Przedmiotem najnowszego zamówienia jest demontaż starych wiat, dostawa i montaż 10 nowych wiat przystankowych. Chodzi o obiekty położone przy ulicy Legionowej i alei Piłsudskiego – w kierunku Warszawy.

– Pierwotnie chcieliśmy od razu wymienić wszystkie miejskie wiaty, ale z uwagi na wysokość złożonych ofert w przetargu nie było to możliwe. Dlatego – w porozumieniu z autorem wniosku do budżetu obywatelskiego – zmniejszyliśmy w tym przetargu zakres robót. Nie zrezygnujemy jednak z wymiany wiat położonych w kierunku Radzymina i Czarnej Strugi. Zakładamy, że ta inwestycja pojawi się w projekcie budżetu na 2023 r. – informuje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Na oferty wykonawców miasto czeka do 9 września. O jego wyborze będą decydować cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Na wykonanie robót wykonawca będzie mieć czas do 30 listopada