Dowóz na szczepienia przeciw COVID-19 w gminie Dąbrówka

Szczepionka, koronawirus, covid, fot: pixabay.com

Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski uprzejmie informuje o uruchomieniu infolinii dla mieszkańców Gminy Dąbrówka, dotyczącą transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Gminna infolinia dla osób, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień przeznaczona jest dla mieszkańców Gminy dąbrówka które:

  • posiadającą aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
  • mającą trudności z dostępem do punktu szczepień (osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

Po zarejestrowaniu na szczepienie (uzyskaniu terminu) należy zadzwonić pod numerem telefonu 503 922 846 ( od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15), a gmina zorganizuje dowóz do punktu szczepień. Zapotrzebowanie na transport należy zgłosić najpóźniej 3 dni przed planowanym szczepieniem.

DOWÓZ NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 W GMINIE DĄBRÓWKA źródło: dabrowka.net.pl

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz pod numerem 989 – numerem bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.