Dozór za pobicie 73-latki

Policja, fot: fotolia.com

Wołomińscy kryminalni zatrzymali 42-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę podejrzanych o pobicie. Wobec zatrzymanych Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował dozór Policji, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie otrzymał zgłoszenie o napaści na osobę starszą w miejscu zamieszkania, na terenie Wołomina. Funkcjonariusz natychmiast wysłał tam patrol policji.

Na miejscu mundurowi ustalili, że samotnie mieszkająca 73-latka wpuściła do swojego domu znajomą. Nic nie wzbudziło podejrzenia seniorki, gdyż od jakiegoś czasu 42-latka ją odwiedzała. Tym razem przyszła z nieznanym starszej osobie mężczyzną. Para zaatakowała i pobiła emerytkę, po czym uciekła.

Sprawą zajęli się wołomińscy kryminalni, którzy ustalili osoby podejrzane o dokonanie tego czynu. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie 42-latce i 40-latkowi zarzutów pobicia. Prokurator Rejonowy w Wołominie wobec kobiety i mężczyzny zastosował dozór Policji, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z 73- letnią pokrzywdzoną. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.