Wizyta posła Jacka Karnowskiego w Wołominie

Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan od dawna zabiega o wybudowanie bezkolizyjnego przejścia pieszo-rowerowego na wysokości ulicy Piłsudskiego w Wołominie. Z apelem o przyspieszenie realizacji tego projektu zwróciła się również do władz państwowych. Wniosek poparli posłowie Piotr Kandyba i Jacek Karnowski.

Burmistrz Elżbieta Radwan wnioskuje, żeby przy okazji przebudowy peronu na stacji Wołomin, która ma rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja br., błąd poprzedniego burmistrza Ryszarda Madziara (PIS), który nie zgłosił uwag do projektu, został naprawiony.

O konieczności budowy dodatkowego przejścia przedstawiciele gminy Wołomin rozmawiają już nie tylko z władzami PKP, ale również z przedstawicielami rządu. Kilka tygodni temu odbyło się spotkanie z w Sejmie z posłem Piotrem Kandybą. 10 kwietnia kolejny przedstawiciel rządu, Jacek Karnowski, przybył do Wołomina, by sprawdzić, na czym polega problem.

Poseł przyjechał do Wołomina pociągiem, by z pozycji użytkownika kolei sprawdzić, jak bardzo potrzebna jest dodatkowa przeprawa pod torami w Wołominie. Po rozpoznaniu w terenie poseł Karnowski poparł apel burmistrz Elżbiety Radwan i zapewnił o swoim pełnym poparciu dla jak najszybszej realizacji tego projektu.