Kamil Ruta, zawowody Mistrz Polski PZKB i DSF, fot: DSF Kickboxing Challenge

29 września kibice zobaczą zupełnie nowy projekt –  DSF ELIMINATOR. To pierwszy w historii federacji ośmioosobowy turniej. Dodatkowo galę zakończy bardzo mocne starcie Kamila Jenela z Kamilem Rutą. Stawką tego pojedynku będzie mistrzowski pas DSF Kickboxing Challenge, w którego posiadaniu jest Ruta.

DSF ELIMINATOR to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie kickboxingiem w Polsce. Jest to przede wszystkim szansa dla zawodników na pokazanie się szerszej publiczności. To kolejny krok w odbudowie w naszym kraju potęgi tego sportu. Zaczynamy od kategorii wagowej – 81 kg. Żeby wyłonić najlepszego zawodnika turnieju potrzeba będzie rozstrzygnąć siedem pojedynków.  Zawsze turnieje mają inną wagę – mówi Robert Złotkowski.  Tu nie można przygotować się pod konkretnego zawodnika, pod jedną walkę. Tu trzeba rozłożyć siły nawet na trzy walki jednego wieczoru. To jest zupełnie inne wyzwanie, prawdziwy eliminator. Wygra najmocniejszy – dodaje Dyrektor Sportowy DSF Kickboxing Challenge.

DSF wraca do Ząbek

Turniej to nie będą jedyne emocje tego dnia. W walce wieczoru, Kamil Ruta – mistrz DSF Kickboxing Challenge, Europy oraz Świata w K-1, zmierzy się w obronie pasa w kategorii -81 kg z Kamilem Jenelem. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie pięciu rund. Od najbliższej gali wszystkie mistrzowskie starcia będą odbywały się na tym dystansie. Na mistrza trzeba zasłużyć, a pięć rund to doskonały czas na weryfikację umiejętności. DSF ELIMINATOR będzie doskonałym uzupełnieniem dużych, numerowanych gal – mówi Sławomir Duba, Prezes Federacji.

GALA DSF KICKBOXING CHALLENGE 29.09.2017 – ZĄBKI

TURNIEJ – 81 KG

  1. Emiliusz Ręgiel
  2. Piotr Sokół
  3. Michał Behounek
  4. Sebastian Adamski
  5. Łukasz Olszewski
  6. Michał Ciach
  7. Konrad Delekta
  8. TBA

REZERWOWY: Mateusz Grochowski

Reklama

KAMIL JENEL vs KAMIL RUTA

Kamil Jenel: Dla 31-letniego zawodnika będzie to powrót do DSF Kickboxing Challenge. W debiucie, na czwartej edycji, niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Bartosza Dołbienia. Zawodnik Paco TEAM Katowice przez siedem lat mieszkał i toczył boje w Holandii. Największym jego osiągnięciem jest wywalczenie w 2014 roku tytułu mistrza Beneluksu. W kwietniu tego roku pokonał Milana Kratochvila.

Kamil Ruta w marcu tego oku powrócił do federacji po półtorarocznej przerwie. 24-letni zawodnik MKS Wicher Kobyłka stoczył zwycięski bój z Pawłem Gierzyńskim. Stawką były dwa tytuły – zawodowego mistrza Polski Polskiego Związku Kickboxingu oraz mistrza DSF Kickboxing Challenge w kategorii wagowej – 81 kg. W zawodowej karierze jeszcze nie przegrał, odnosząc dziesięć zwycięstw. Siedem z nich padło na galach DSF Kickboxing Challenge.

Przed walką wieczoru odbędzie się jeszcze jedno starcie poza turniejem, w którym Mateusz Kubiszyn- zmierzy się z Damianem Pasiekiem.

Gala DSF ELIMINATOR odbędzie się 29 września w Ząbkach w hali sportowej przy ulicy Stefana Batorego 37. Początek o godzinie 20. Bilety w cenie 69 złotych dostępne na eventim.pl.

LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW

Komentarze