Działania kontrolne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Radiowóz policji, fot: fotolia.com

Podczas działań prewencyjno – kontrolnych wołomińscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”przeprowadzili liczne kontrole drogowe na terenie powiatu wołomińskiego.

7 czerwca 2022 r. na terenie powiatu wołomińskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przeprowadzili działania, które miały charakter prewencyjno-kontrolny. Tego dnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonali 95 kontroli drogowych pojazdów, z czego 35 to wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”. 22 kierujących popełniło wykroczenia na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Natomiast dwóch kierowców postanowiło ominąć inne samochody stojące przed „zebrą”. Kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Działania pod kryptonimem „NURD” miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz uwrażliwienie kierowców na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego.

Nie zapominajmy, że każdy kierowca w chwili, gdy opuszcza auto staje się pieszym!

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska