Dzielnicowy odzyskał skradzionego w Kobyłce Hyundaia

2221
Dzielnicowy odzyskał skradzionego w Kobyłce Hyundaia, fot: policja.pl

Skradzionego na terenie Kobyłki, wartego blisko 80 tys. złotych Hyundaia ujawnił wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Tłuszczu dzielnicowy na terenie prywatnej posesji w miejscowości Wola Rasztowska. 

26 lutego mieszkaniec Kobyłki złożył w miejscowym komisariacie zawiadomieni o kradzieży z terenu swojej posesji Hyundaia IONIQ o wartości blisko 80 tys. złotych. Pojazd był oklejony charakterystycznymi emblematami jednej z korporacji taxi. Informacja o tym zdarzeniu została przekazana do wszystkich jednostek garnizonu stołecznego oraz podległych wołomińskiej komendzie.

Dwa dni później dzielnicowy z komisariatu w Tłuszczu uzyskał informację, że przedmiotowy pojazd może znajdować się na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Wola Rasztowska. Wspólnie z funkcjonariuszami tej jednostki Policji udał się pod wytypowany adres, gdzie w jednym z pomieszczeń gospodarczych ujawnił pochodzący z przestępstwa kradzieży samochód. Hyundai po wykonanych czynnościach procesowych został przekazany właścicielowi.

Policjanci w przedmiotowej sprawie zatrzymali i przesłuchali 60-letniego właściciela nieruchomości. Mężczyzna usłyszał zarzuty pomocy w ukryciu uzyskanego za pomocą czynu zabronionego pojazdu, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze