Dzień Drzewa w Wołominie

Dzień Drzewa w Wołominie

Przed nami wielkie święto wszystkich miłośników przyrody – Dnia Drzewa. Z okazji tego pięknego święta przygotowano dla mieszkańców gminy Wołomin wiele atrakcji. Zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się 16 października, w godzinach 11:00 – 18:00 w parku przy Muzeum Nałkowskich w Wołominie.

Celem wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy i podniesienie świadomości społecznej mieszkańców w zakresie roli drzew w ochronie powietrza. Tegoroczny festyn jest zorganizowany przy pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”.

Dla uczestników przygotowano konkursy, warsztaty ogrodnicze i plastyczne „Malowane liśćmi” polegające na tworzeniu obrazów z użyciem liści drzew, krzewów i płatków kwiatów, tworzenie lasu w szkle, malowanie eko-toreb i wiele więcej! Ponadto w ramach edukacji ekologicznej w zakresie ochrony przyrody i powietrza dla najmłodszych przewidziany jest spektakl “Wielka przygoda małej chmurki” przestawiający wpływ zanieczyszczeń powietrza, niskiej emisji, spalin i ocieplenia klimatu na przyrodę, a dla starszych wykład przyrodnika. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie rośliny najlepiej filtrują powietrze oraz będą mogli zadać pytania Eko-Edukatorom.

Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji zadania pn. „Przeprowadzenie dwóch akcji informacyjno-edukacyjnych w Gminie Wołomin” współfinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dzień Drzewa w Wołominie