Dziewięć spotkań, dziewięć zwycięstw

Dziewięć spotkań, dziewięć zwycięstw, fot. ROKiS Radzymin Marcovia Marki

Spotkanie z drużyną AZS UW Warszawa od samego początku zapowiadało się jako bardzo emocjonujące. W końcu lider podejmował trzecią drużynę tabeli pierwszej ligi.

Od pierwszych minut widać to było na parkiecie. – Nasza gra była mocno szarpana. Ciężko było wejść na odpowiednie obroty. Nasze przeciwniczki grały bardzo uważnie i z zimną krwią wykorzystywały każdy moment zawahania czy dekoncentracji w obronie. Również skuteczność rzutowa nie była na najwyższym poziomie. To wszystko sprawiło, iż do 17 minuty spotkania na tablicy wyników widniał remis. Z czasem udało się poprawić koncentrację i mimo kilku prostych błędów, mozolnie powiększać przewagę. Ostatecznie do przerwy wynik brzmiał 22:17 na naszą korzyść – informuje sztab szkoleniowy ROKiS Radzymin Marcovia Marki.

Od początku drugiej części widzieliśmy już nasze zawodniczki w dyspozycji, do której przyzwyczajają nas od początku sezonu. Bardzo pewna i skuteczna gra w obronie i ataku dość szybko pozwoliły powiększyć przewagę. Ani przez moment nie było wątpliwości kto tego dnia uniesie ręce w geście triumfu. Ostatecznie pokonujemy drużynę gości różnicą 15 bramek! Niesamowity wynik, podobnie jak bilans naszego zespołu po pierwszej rundzie.

Dziewięć spotkań, dziewięć zwycięstw. Bilans bramkowy 365:210 Dziewczyny, jesteście niesamowite! Ale nie ma czasu na świętowanie. Tak naprawdę jesteśmy dopiero w połowie drogi. Już w przyszłą sobotę rozpoczynamy rundę rewanżową dalekim wyjazdem do Jarosławia. Trzymajcie mocno kciuki.

Jak zwykle wielkie podziękowania kierujemy w Wasza stronę, drodzy kibice. Naprawdę czujemy to wsparcie. Po raz kolejny stworzyliście fantastyczną atmosferę na trybunach. Dziękujemy.

ROKiS Radzymin Marcovia Marki – AZS UW Warszawa 44:29