Fair Play Plus wsparł mazowieckie szpitale

Fair Play Plus wsparł mazowieckie szpitale, fot: Fair Play Plus

Pandemia koronawirusa wyznacza nowe potrzeby i standardy w obszarze utrzymania czystości. Instytucje publiczne, a w szczególności placówki medyczne, stale zgłaszają braki środków do dezynfekcji i artykułów higienicznych. W odpowiedzi na te potrzeby Firma Fair Play Plus przekazała pięciu mazowieckim szpitalom chemię i środki ochrony osobistej.

Pandemia trwa w Polsce od ponad miesiąca. W tym czasie potwierdzono w kraju blisko 7500 zakażeń. Duża część z tych pacjentów jest lub była hospitalizowana. Pozostali – także pozostają pod kontrolą placówek medycznych. Styczność z chorymi, a także bardzo wyraźne zasady dotyczące profilaktyki zakażeń, determinują placówki medyczne do zachowania bardzo restrykcyjnych ram w obszarze procesów utrzymania czystości. By jednak pracownicy szpitali i przychodni mogli wyjść naprzeciw tym wymogom, muszą dysponować odpowiednią ilością preparatów i sprzętów do czyszczenia oraz dezynfekcji.

– Realia, w jakich znalazła się cała nasza branża, nie mają precedensu. Popyt na środki czystości jest tak duży, że stanowi prawdziwe wyzwanie dla produkcji, zarówno pod względem dostępności komponentów, jak również samej logistyki produkcji i transportu. Produktów wciąż brakuje, a potrzeby rosną – powiedział Marek Krzemieniewski, prezes firmy Fair Play Plus. – Nasze linie produkcyjne wychodzą naprzeciw wymaganiom, dlatego możemy cały czas dostarczać potrzebne środki „tu i teraz”. Mam świadomość, że w tej sytuacji odpowiedzialność jest kluczowa. Te firmy, które mają taką możliwość, powinny zatem wspierać placówki medyczne i instytucje, które działają na rzecz opanowania epidemii. Wszyscy robimy to dla wspólnego dobra – dodał.

Fair Play Plus przekazał szpitalom ponad 250 litrów płynu do dezynfekcji Safe Play, a także rękawice, ochraniacze na buty i czyściwa. Materiały otrzymały: Szpital Miejski SPZOZ w Siedlcach, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym oraz Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. – Safe Play jest płynem, który spełnia wymogi stosowania w placówkach medycznych. Może być stosowany na powierzchnie, które czyścimy, a także do dezynfekcji rąk. Można stosować go również na powierzchniach mających kontakt z żywnością. Cieszę się, że dysponowaliśmy preparatem o tak szczególnych parametrach, dzięki czemu mogliśmy pomóc szpitalom oraz innym instytucjom publicznym. Planujemy kontynuować takie wsparcie – powiedział Marek Krzemieniewski.

Fair Play Plus to lider na rynku dystrybucji urządzeń i środków czystości. Celem firmy jest dostarczanie optymalnych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze utrzymania czystości. Dzięki Fair Play Plus możliwe jest skuteczne obniżanie kosztów utrzymania czystości przy zachowaniu najwyższych standardów. Firma zapewnia kompleksowe zaopatrzenie m.in. firm sprzątających, zakładów produkcyjnych, usługowych, myjni, restauracji i hoteli, szkół i biur.