Faza eliminacyjna drugiej edycji Pucharu Futboligi za nami

Maciek Makarow (Sokoły) i Tomek Piórkowski (In-Plus Marki), fot: Linda Gajewska

20 maja był długim dniem dla Futboligi. Wszystko było spowodowane rozegraniem fazy eliminacyjnej drugiej edycji Pucharu Ligi.

Te zmagania to odskocznia od rozgrywek ligowych i dla wielu zespołów szansa, by powetować sobie wcześniejsze niepowodzenia. Nie wszyscy skorzystali z tej okazji, a niektóre drużyny tylko pogłębiły toczący je od dawna kryzys.

Największą sensacją niedzielnych potyczek było odpadnięcie Dar-Maru, a więc obrońcy trofeum. Ekipa Mirka Bryla nie była w stanie odeprzeć ataków In-Plusu oraz Incognito i skończyła rozgrywki w grupie B dopiero na trzecim miejscu. Może się więc okazać, że z zespołu który celował w podwójną koronę, trzeba się będzie zadowolić jedynie srebrnym czy brązowym medalem pierwszej ligi na koniec sezonu.

Oprócz Dar-Maru ekipami z najwyższej klasy rozgrywkowej, które pożegnały się z Pucharem były Na Fantazji, Sparta Wołomin i FC Hash. Natomiast z drugiej ligi najlepsze wrażenie zrobiły WLSP, Bartycka, Incognito i Marcova. Te ekipy zajmują w tym momencie czołowe miejsca na zapleczu elity i potwierdziły swoją wartość. Czy 17 czerwca, kiedy nastąpi faza finałowa Pucharu, będą w stanie powalczyć o udział w decydującej rozgrywce? Zobaczymy.

A już w najbliższą niedzielę 16 kolejka spotkań. Pary tej serii, jak również dokładne terminy można zweryfikować na stronie www.futboliga.pl