Strzelanina w Ząbkach – zatrzymano podejrzanych

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni. Obaj usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej Warszawa Praga zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw uzyskali informację, że w Pruszkowie ma dojść do spotkania  grupy osób, które mogą posiadać broń palną oraz inne, niebezpieczne przedmioty. Wszystko wskazywało na to, że mogą być one powiązane ze strzelaniną, do której doszło w Ząbkach 9 maja br. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że spotkanie ma się odbyć na terenie jednej z restauracji.

Policjanci nie chcąc dopuścić do sytuacji, która może zagrażać życiu i zdrowiu postronnych osób zaplanowali działania, do których zaangażowano Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie. Ich efektem było zatrzymanie mężczyzn różnej narodowości oraz zabezpieczenie broni i amunicji.

Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi i zebraniu materiału dowodowego, sprawę przekazano do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Na tym etapie postępowania dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. 55-letni Krzysztof W. ps. Śliwa oraz 43-letni Lecha Y., u których w samochodzie została zabezpieczona broń odpowiedzą za jej posiadanie bez wymaganego zezwolenia. 55-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Strzelanina w Ząbkach – zatrzymano podejrzanych, fot: KSP

źródło: KSP