Fiesta de Camino – koncert flamenco z afterparty

Fiesta de Camino

Afterparty. Degustacja wyśmienitych wid i dań, w tym Paella, Tapas przgotowywanych na oczach degustujacych przez rodowitych Madrytczyków według tradycyjnych przepisów kuchni hiszpańskiej.

Flamenco. Sztuka flamenco narodziła się przed wiekami jako folklor Cyganów zamieszkujących południową prowincję Hiszpanii – Andaluzję. Dziś flamenco prezentowane jest przez profesjonalnych artystów w najbardziej prestiżowych teatrach świata. Znani twórcy filmowi i telewizyjni poświęcają flamenco swoje dzieła a wielkie miasta europejskie organizują własne festiwale flamenco. W ten sposób początkowo prymitywna sztuka ludowa wkroczyła na stałe do sfery kultury wyższej, stając się uniwersalnym językiem jednoczącym ludzi różnych narodowości.

Zespół „LOS PAYOS” był jedną z pierwszych profesjonalnych grup flamenco w Polsce. Powstał w 1995 roku, założony przez tancerkę Martę Dębską i gitarzystę Arturo El Polaco, którzy od wczesnej młodości związali swoje życie z flamenco. Na przestrzeni lat zespół zmieniał swój skład i repertuar, inspirując się nierzadko muzyką latynoską, aby w końcu wybrać drogę głównego nurtu flamenco puro, uznając, że sednem flamenco jest autentyczny śpiew i że prawdziwego ducha tej sztuki można poczuć jedynie współpracując z andaluzyjskimi śpiewakami.

Głęboka miłość do flamenco, pasja i wytrwałość oraz osobisty talent członków zespołu sprawia, że ich muzyka i taniec prezentują nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale też niezwykłą energię i głęboki, mistyczny przekaz. Grupa „LOS PAYOS” zyskała uznanie międzynarodowe, ma na swoim koncie występy na ważnych festiwalach sztuki flamenco w Berlinie, Freiburgu, Dusseldorfie, Bratysławie, a także w samej Andaluzji – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jimena de La Frontera czy Noche Flamenca w Barbate.

Zagrała niezapomnianą rolę tancerki filmie Dariusza Gajewskiego „Warszawa”. U boku swojego mistrza El Torombo występowała w spektaklach prezentowanych na festiwalach w Berlinie i Dusseldorfie. W lipcu 2006 r. została zaproszona jako jedna z nielicznych tancerek nie-Hiszpanek do solowego występu podczas festiwalu flamenco w Jimena de la Frotera w Andaluzji. Od 2004 r. prowadzi własną Szkołę Tańca Flamenco TRIANA

Wystąpią:
Arturo El Polaco (Muszyński) – gitara flamenco, kompozycje, aranżacje, kierownictwo artystyczne.
Wybitny instrumentalista i specjalista w dziedzinie rytmu, żywa encyklopedia wiedzy o flamenco. Jest pierwszym i jak dotąd jedynym gitarzystą flamenco z Polski, który został zaproszony wraz ze swoją grupą do kolebki flamenco – Andaluzji (Festival Jimena de la Frotera, lipiec 2006). Podczas długotrwałych pobytów w Sewilli, Madrycie czy Granadzie uczył się u najlepszych mistrzów gitary jak Antón Jiménez, Paco Fernández, Canito czy Paco Javier Jimeno, akompaniował znakomitym tancerzom ( m.in.: Farruquito, Andrés Marín, El Torombo, Adela Campallo, La Farruca, Alicia Marquez itd.) podczas warsztatów prowadzonych w różnych częściach świata. Ma na swoim koncie liczne występy (tournees po Meksyku, Niemczech, Holandii, Hiszpanii) z Carmen Fernández, znakomitą śpiewaczką pochodzącą z Utrery, Jeromo Segura (Compañia Eva La Yerbabuena), Rocío Bazán (I nagroda Bienal w Sewilli w kategorii śpiewu), Francisco Javier Jimeno ( I nagroda Bienal w Sewilli – gitara), Andrés Peña (I nagroda Bienal w Sewilli w kategorii tańca), Paco del Pozo (I nagroda Festiwalu La Union w kategorii śpiewu) i wielu innymi uznanymi artystami.

W Polsce współpracował przy tworzeniu oprawy muzycznej do licznych programów telewizyjnych i spektakli teatralnych. Współpracował m.in. z Korą Jackowską uczestnicząc w projekcie „Kora Ola Ola!”. Ma na swoim koncie występy z grupą Maanam, Antoniną Krzysztoń, Jose Torresem itd.

Jest kierownikiem artystycznym międzynarodowego projektu Arte Flamenco (www.arteflamenco.pl) zrzeszającego czołowych hiszpańskich artystów tego gatunku.
Współtwórca i pedagog największej w kraju Szkoły Tańca Flamenco „Triana”.

Marta Robles (Dębska) – taniec.
Tancerka, choreograf i doświadczona instruktorka tańca. Flamenco zajmuje się od 1991 roku. Uczennica najznakomitszych tancerzy flamenco, takich jak El Torombo, Alicia Marquez, Adela Campallo, Manolo Marin czy Andres Marin. O jej wybitnych uzdolnieniach i świetnym warsztacie świadczy udział w licznych prestiżowych projektach, takich jak: koncert Gipsy Kings (TVP1999), tournee po Francji i Szwajcarii z zespołem Antonio Perujo (2002), ogólnopolskie tournee u boku tancerza Eduardo Clavijo (2002), koncert z grupą Juana Carmony (2004).

Zagrała niezapomnianą rolę tancerki filmie Dariusza Gajewskiego „Warszawa”. U boku swojego mistrza El Torombo występowała w spektaklach prezentowanych na festiwalach w Berlinie i Dusseldorfie. W lipcu 2006 r. została zaproszona jako jedna z nielicznych tancerek nie-Hiszpanek do solowego występu podczas festiwalu flamenco w Jimena de la Frotera w Andaluzji. Od 2004 r. prowadzi własną Szkołę Tańca Flamenco TRIANA.

José Ignacio González-Santiago (Hiszpania) – śpiew flamenco.
Miasto, w którym urodził się Jose Ignacio to Kadyks, położony na cyplu, otoczony z trzech stron oceanem port słynący z pięknej architektury, smakowitych owoców morza oraz niezwykłego poczucia humoru i witalności swych mieszkańców – tam właśnie co roku odbywa się słynny na całym świecie Carnaval.

Jose Ignacjo obdarzony jest głębokim, męskim głosem i ogromną wrażliwością muzyczną. Ma w swoim repertuarze liczne chirigotas, czyli przewrotne humorystyczne piosenki śpiewane podczas karnawału w Kadyksie, rytmiczne i żartobliwe alegrías i tanguillos, ale także tradycyjne poważne pieśni flamenco, które wykonuje w osobisty, przejmujący sposób. W swoich interpretacjach zwraca uwagę nie tylko na muzykę, ale również na słowa, doceniając wieloznaczność i wielowymiarowość tekstów flamenco, zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych.

Artysta koncertował i nagrywał w wielu krajach świata m.in. Hiszpania, Grecja, Liban, współpracując z mistrzem gitary Nono García a także z grupą Taifas. W Polsce koncertuje z grupą LOS PAYOS

Alexis Valles Delisle (Kuba) – trąbka.
Kubański trębacz, absolwent Konserwatorium Muzycznego w Santiago de Cuba, od kilku lat mieszkajacy z Polsce. Wszechstronny muzyk, u którego typowa dla Kubańczyków naturalna muzykalność i spontaniczność łączy się z solidnym wykształceniem muzycznym i znakomitą techniką. Alexis Valles porusza się z łatwością we wszystkich niemal gatunkach, od tradycyjnej muzyki latynoskiej, poprzez jazz i pop, aż do flamenco. Współpracuje z TVP w ramach programu „Jaka to melodia” oraz z TVN przy różnych produkcjach muzycznych, występując u boku największych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej.

Współorganizator wydarzenia – Camino Restaurante Español.
Hiszpańska restauracja w Radzyminie przy Al. Jana Pawła II 5 (tel. 505 454 207), która powstała z miłości do kolorowej Hiszpanii.

Na naszej drodze spotykają się wyśmienite smaki potraw i win hiszpańskich oraz cudowna atmosfera, którą tworzą ludzie z pasją.

Doskonale wiemy jak ważny jest proces przygotowania jedzenia, to w nim kryje się tajemnica smaku, dlatego w naszej restauracji robimy wszystko od podstaw i kurczowo trzymamy się każdego etapu. Sami przygotowujemy składniki do naszych potraw zachowując ich niepowtarzalny smak i aromat.

Dopełnieniem doznań kulinarnych będzie szeroki wachlarz win hiszpańskich, które z pewnością spełnią oczekiwania naszych klientów.

Zapraszamy w kulinarną podróż odkrywców kuchni i win hiszpańskich!

15 października (sobota)

Koncert godz. 18.00 Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie, ul. Konstytucji 3 Maja 15 Afterparty godz. 19.30-22.00 Restauracja Camino, Radzymin, ul. Jana Pawła II 5

Bilety (w cenie Afterparty): >>LINK<<

Fiesta de Camino