Fight Club Radzymin wrócił z Pucharu Świata w Budapeszcie z workiem medali

Fight Club Radzymin wrócił z Pucharu Świata w Budapeszcie z workiem medali, fot. FCR

W dniach 15.-18.06.2023 ekipa Fight Club Radzymin brała udział w Pucharze Świata w kickboxingu w węgierskim Budapeszcie. W imprezie brało udział ponad 3 tysiące zawodników z całego świata.

 
Jest to jeden z najtrudniejszych turniejów na świecie i każda wygrana walka to ogromny sukces. Pierwsze miejsce i Puchar zdobywa Michał Kosiński po dwóch zwycięstwach nad Macedonczykiem i Włochem w formule kick light senior.
 
Srebro przypada w udziale Kamili Gołębiewskiej w formule low kick senior. W walce połfinałowej doprowadziła do liczenia przeciwniczkę z Bulgarii. W finale ulega po bardzo mocnym i wyrównanym pojedynku przeciwniczce z Turcji.
 
Dawid Wyszyński w bardzo mocno obsadzonej kategorii w formule kick light junior zdobywa, po trzech walkach brązowy medal. Pokonuje on Ukraińca, Bośniaka, ulega nieznacznie Turkowi.
 
Brąz zdobywa również Anton Bardabush w formule kick light junior pokonując przeciwnika w Czarnogóry, ulega jednak mistrzowi świata z Czech. Faustyna Andrzejewska kończy Zawody na ćwierćfinale pokonując wcześniej zawodniczkę z Norwegii. Dmytro Drandalush kończy zawody na tym samym etapie pewnie pokonując przed czasem Ukraińca i ulegając Turkowi, zwycięzcy kategorii. Tym samym każdy z fighterów FCR wygrywa co najmniej jeden pojedynek na tej trudniej imprezie.
 
Jest to ogromny sukces ekipy z Radzymina na światowych matach i ringach. Jest on wyznacznikiem tego jak bardzo wysoki poziom prezentują nasi radzymińscy kickboxerzy. Ogromne podziękowania dla sponsorów i przyjaciół klubu. Bez was nie bylibyśmy tam gdzie jesteśmy