Finał Pucharu Futboligi

Zwycięzca Pucharu Ligi - Dar-Mar, fot: Robert Biskupski

Tydzień temu poznaliśmy mistrza zielonkowskich ósemek, a w ostatni weekend zmagania wyłoniły triumfatora Pucharu Ligi. Został nim Dar-Mar!

Zespół z Kobyłki w wielkim finale pokonał 1:0 FC United i dzięki temu może uznać zakończony sezon za umiarkowanie udany. Co prawda priorytetem była liga, ale tutaj ekipie Mirka Bryla nie udało się wskoczyć na podium. Wszystkie siły zostały więc skoncentrowane na Puchar i trzeba przyznać, że ta drużyna zasłużyła na to, by skończyć ze złotem.

Decydującego gola zdobył Maciek Lament, który w sobie tylko znany sposób zmieścił piłkę między słupkiem a bramkarzem zespołu przeciwnego.

Organizatorzy wybrali też laureatów nagród indywidualnych – najlepszym zawodnikiem został Tomek Małek (FC United), bramkarzem Bartek Kucharczyk (Dar-Mar), natomiast reszta statuetek powędrowała do zawodników, którzy nie musieli liczyć na uznaniowość. Adam Baran został królem asyst, natomiast Sławek Lubelski królem strzelców i najlepszym kanadyjczykiem.

W niedzielę nastąpiła także uroczysta ceremonia zakończenia drugiej edycji. Swoje nagrody odebrały najlepsze drużyny oraz zawodnicy. Zostały tutaj rozwiane dwie palące zagadki. Wiele osób zastanawiało się, do kogo trafi statuetka dla MVP sezonu – ostatecznie z tej nagrody cieszył się Łukasz Godlewski z Al-Maru. Natomiast jego klubowy kolega Błażej Kaim został wybrany najlepszym bramkarzem.

W wakacje rozgrywki będą miały przerwę. Od września ruszy kampania nr 3 i każdy kto chciałby zostać jej częścią, dane potrzebne do zgłoszenia znajdzie na stronie www.futboliga.pl