Funkcjonariusze z Wołomina rozbili dziuplę samochodową w Jadowie

Funkcjonariusze z Wołomina rozbili dziuplę samochodową w Jadowie

Karoserię hondy civic skradzionej w maju w Markach, elementy nadwozia forda mondeo skradzionego na warszawskiej Pradze w 2017 r. a także moduły elektryczne, skrzynie biegów, sterowniki elektroniczne, silniki samochodowe, zegary, radioodtwarzacze samochodowe i inne elementy karoserii głownie samochodów japońskich ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze wołomińskiej Komendy w gminie Jadów.

Kryminalni wołomińskiej Komendy oraz biegli z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji przeprowadzili w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wołomińskiego wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. Informacje jakie posiadali funkcjonariusze wskazywały, że na terenie jednego ze „szrotów samochodowych” w gminie Jadów mogą znajdować części i pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci udali się pod wskazany adres. Podczas kontroli znajdujących się na posesji pociętych karoserii samochodowych, funkcjonariusze ujawnili, że pola numerowe większości z nich zostały celowo usunięte. Już wstępne czynności wskazały, że mogą one pochodzić z kradzieży.

Na terenie posesji znajdowały się też liczne elementy wyposażenia pojazdów posiadające numery nadające się do identyfikacji miedzy innymi: skrzynie biegów, moduły elektroniczne zegary i radioodtwarzacze samochodowe. Funkcjonariusze wspólnie z biegłym odczytali numery nadwozia w hondzie civic, która okazała się być utracona na terenie Marek w maju 2018r, oraz elementów nadwozia forda mondeo skradzionego w 2017r na terenie warszawskiej Pragi. Funkcjonariusze do dalszych badań mechanoskopijnych zabezpieczyli dodatkowo silniki i skrzynie biegów, oraz sterowniki elektroniczne i elementy wyposażenia głownie samochodów japońskich. Na ich podstawie będzie można potwierdzić, że pochodzą z przestępstwa kradzieży.

Policjanci zatrzymali też 37-latka, właściciela posesji. Zebrany materiał dowodowy, już na tym etapie, pozwolił policjantom zespołu dochodzeniowo – śledczego z komisariatu w Jadowie na przedstawienie Łukaszowi K. zarzutów popełnienia przestępstwa paserstwa hondy civic, za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W przedmiotowej sprawie funkcjonariusze wołomińskiej Komendy będą prowadzić dalsze czynności i już zapowiadają kolejne kontrole miejsc ukrywania i demontażu pojazdów pochodzących z kradzieży oraz zatrzymania osób trudniących się tym procederem.

źródło: KPP Wołomin