Galeria Wołomin stawia na ekologię

Galeria Wołomin stawia na ekologię

Ekologia z impetem wkroczyła w nasze życie – eko-żywność, ubrania z naturalnych materiałów, segregacja i przetwarzanie odpadów, wyprzedaże podwórkowe, które starym przedmiotom dają drugie życie.

To wszystko zaczyna nam towarzyszyć, na co dzień. Jednak ekologii nie powinniśmy traktować jak przemijającej mody, ale jako sposób na życie i konieczną troskę o środowisko. O tym, jak ważne jest, byśmy dbali o naszą planetę przypomina Galeria Wołomin, która w ramach Dni Wołomina zaprasza mieszkańców miasta i regionu na event, „Jestem eko! Eko Wołomin”.

Polacy są coraz bardziej świadomi ekologicznie. Ponad 90 proc. z nas segreguje śmieci, chroni przyrodę, oszczędza wodę oraz energię – wynika z ogólnopolskiego badania opinii społecznej przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Nasza Ziemia1. Nasza wiedza i świadomość rośnie dzięki obchodom różnych wydarzeń okolicznościowych, związanych z ochroną przyrody. Manifestacje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego pomagają promować postawy proekologiczne w atrakcyjny i angażujący sposób. Wie o tym również Galeria Wołomin, która postanowiła poprzez edukację i rozrywkę zachęcić mieszkańców miasta i okolic do proekologicznych zachowań. W tym celu centrum handlowe zaprasza na Eko event, który odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 roku, w godz. 12.00-18.00. W ramach inicjatywy w Galerii Wołomin będzie prowadzona darmowa zbiórka elektroodpadów i butelek PET. Każdy, kto tego dnia przyniesie wspomniane odpady będzie mógł wybrać sobie upominek – sadzonkę bukszpanu, eko torbę czy środek poprawiający właściwość gleby. Statystycznie każdy z nas wytwarza w ciągu roku aż 360 kg śmieci różnego typu, w szczególności pozostałości opakowań wyprodukowanych ze szkła, tworzywa sztucznego lub papieru. Dlatego głównym celem imprezy w Galerii Wołomin ma być budowanie nawyku segregowania odpadków i promowanie idei recyklingu od najmłodszych lat. Warto nadmienić, że zaplanowana akcja ma w sobie także element charytatywny. Na terenie obiektu będzie prowadzona zbiórka używanej, niepotrzebnej odzieży dla kobiet oraz dzieci do lat 8. Dzięki temu używane, ale niezniszczone ubrania zyskają drugie życie, co więcej, będą wsparciem dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Zielonce. Tego dnia pod okiem dobrze znanej klientom Galerii Wołomin, stylistki Kaliny Kaczmarek, każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak wybierać garderobę by tworząc modne stylizacje jednocześnie pamiętać o środowisku.

– Chętnie wspieramy akcje, podczas których możemy przekonywać naszych klientów i mieszkańców regionu, że warto dbać o najbliższe otoczenie. Cieszy nas, że nasze eko wydarzenie zaangażuje całe rodziny. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do kształtowania pozytywnych, ekologicznych nawyków również wśród dzieci i młodzieży. Podczas najbliższego wydarzenia chcemy zwrócić uwagę odwiedzających nasze centrum handlowe na kwestię elektroodpadów i zachęcić ich do prowadzenia działań przyjaznych środowisku, nagradzając ich przy tym upominkami. Zapraszamy do Galerii Wołomin już w najbliższą sobotę! – zachęca, Monika Kupryjaniuk, Regional Marketing Manager, NEPI Rockcastle.

Galeria Wołomin stawia na ekologię

Eko warsztaty dla każdego!
Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje, podczas, których klienci w każdym wieku będą mogli wykazać się kreatywnością i uczyć się jednocześnie ekologicznych zachowań. Tego dnia centrum handlowe zaprasza całe rodziny do skorzystania z ciekawych aktywności. Organizatorzy zapraszają dorosłych do uczestnictwa w warsztatach malowanie koszulek, lekcji decoupage, czy nauki szycia eko-toreb przy użyciu…banerów reklamowych. Nie lada gratką bez wątpienia będzie możliwość wykonania miniaturowego lasu. Las w słoiku to zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny. To ciekawy obiekt do obserwacji, który wyraża magię prawdziwego lasu. Podczas warsztatów każdy uczestnik zostanie wtajemniczony w zasady funkcjonowania zamkniętego ekosystemu leśnego, jakim jest las w słoiku, a także otrzyma niezbędne materiały w postaci, m.in. słoików po przetworach oraz innych narzędzi do wykonania swojego mini ekosystemu, który zabierze ze sobą do domu! Ciekawym punktem programu będzie także możliwość wykonania samo nawadniających się doniczek czy domków dla owadów. Eko event w Galerii Wołomin, to również okazja do wzięcia udziału w warsztatach z upcyklingu czy recyklingu. Centrum handlowe zaprasza całe rodziny by przyłączyły się do przesadzania roślin, czego uczyć się będą podczas warsztatów „Dzieciaki – Sadzeniaki” organizowanych przez Leroy Merlin. Powszechnie wiadomo, że rośliny doniczkowe redukują szkodliwe substancje z powietrza i skutecznie oczyszczają je wewnątrz domów. Galeria zaprasza odwiedzających do zapisywania się na wybrane zajęcia. Chęć udziału można zgłaszać od 13 maja br. na portalu społecznościowym obiektu. Udział w pozostałych warsztatach nie wymaga zapisów.

Kreatywne aktywności dla dzieci
W programie przewidziano także aktywności dla małych klientów. Dzieci będą mogły, m.in. wykonać oryginalne girlandy z wytłoczek po jajkach, własnoręcznie ozdobić koszulki, plecaki czy buty. Mali melomani będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu instrumentów. To jednak nie wszystko! Na terenie Galerii Wołomin będzie dostępne stoisko informacyjne fundacji WWF, która od 1961 roku działa na całym świecie na rzecz ochrony zagrożonych gatunków. Maluchy będą mogły spotkać się z maskotką wilka, który jako gospodarz i opiekun lasu, opowie dzieciom, jak żyją te zwierzęta oraz jakiej ochrony potrzebują. Tego dnia będzie możliwość zakupienia oryginalnych produktów będących działem ludzkich rąk, które będą dostępne na kiermaszu rękodzieła. Wśród wspomnianych wyrobów znajdą się, m. in. unikalne akcesoria, biżuteria czy ręcznie robione zabawki.

Partnerami merytorycznym wydarzenia, są: MZO i MDK w Wołominie, Leroy Merlin oraz Festiwal Przerób-My.

O obiekcie:
Galeria Wołomin to nowoczesny obiekt handlowo-rozrywkowy przyciągający klientów niezwykłą atmosferą oraz bogatą ofertą. Na powierzchni 25 tys. mkw. GLA znajduje się 90 sklepów renomowanych polskich i zagranicznych sieci, m.in., komplet marek z grupy LPP SA, markety elektroniczne Media Expert oraz Euro RTV AGD, 4-salowe kino Helios, klub fitness Zdrofit, a także hipermarket spożywczy Carrefour. Portfolio galerii uzupełniają lokalni przedsiębiorcy, popularne restauracje, drogerie a także salony z wyposażeniem wnętrz: Black Red White, Jysk, Abra, Komfort. Właścicielami obiektu są NEPI Rockcastle i Acteeum Group. Za zarządzanie centrum handlowym odpowiada firma CBRE Sp. z o.o.