Galeria Wołomin włącza się w 15.edycję Godziny dla Ziemi WWF

Galeria Wołomin, fot: galeriawolomin.pl

Godzina dla Ziemi WWF przypada w tym roku 26 marca o 20:30. Na 60 minut, w symbolicznym geście troski o planetę ludzie, miasta, instytucje publiczne oraz prywatne podmioty wygaszą światła pod hasłem „Razem dla planety”. W tegoroczną edycję akcji WWF włącza się również Galeria Wołomin.

Co roku w Godzinie dla Ziemi bierze udział kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach w akcję proekologiczną WWF zaangażowało się blisko sto miast. W symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje publiczne i prywatne podmioty przygaszają oświetlenie w budynkach.

Galeria Wołomin, na tę symboliczną godzinę, przyciemni światła wewnątrz obiektu do poziomu 33%. Zgasną również logotypy na elewacji centrum, pylonie. Wyłączone zostaną także słupki dekoracyjne wokół galerii.

Przyłączyliśmy się do akcji WWF, ponieważ chcemy tym symbolicznym gestem zwrócić uwagę na wyzwania, przed którymi dziś stoimy i zachęcić do refleksji, jak wiele w tej kwestii zależy od nas samych. Oprócz systemowych zmian, szczególnie ważne są dziś nasze codzienne zachowania i nawyki – warto o tym przypominać w trosce o klimat i zasoby naturalne planety mówi Joanna Uszyńska, Regional Marketing Manager Galerii Wołomin. W Galerii Wołomin od lat inwestujemy w energooszczędne rozwiązania. Części wspólne galerii już dziś zasilane są w 100% energią odnawialną. Zachęcamy też naszych klientów i pracowników do proekologicznych postaw – dodaje Joanna Uszyńska.

Godzina dla Ziemi WWF odbywa się na świecie od 16 lat, w Polsce w tym roku przypada 15.edycja. W tegoroczną akcję włączy się wszystkie 12 galerii NEPI Rockcastle w 10 miastach Polski.