Geotermia w Wołominie – zapraszamy na spotkanie informacyjne

Geotermia w Wołominie – zapraszamy na spotkanie informacyjne

Wkrótce na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie rozpoczną się prace nad wykonaniem odwiertu badawczego, służącego do sprawdzenia, czy pod miastem znajdują się złoża wód termalnych.

Mieszkańców okolicznych bloków i gospodarstw domowych oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tym, jak będzie przebiegać inwestycja zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 października (czwartek), o godz. 16:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Huragan” (świetlica na I piętrze), przy ul. Korsaka 4.

Wody termalne to wielka szansa dla Wołomina, ale też duża i wymagająca inwestycja, z którą wiązać się będą czasowe niedogodności. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji zostanie czasowo wyłączona z użytkowania część infrastruktury, a robotom towarzyszyć będzie wzmożony ruch maszyn i hałas. W zamian za przejściowe trudności gmina może zyskać bezpieczne, ekologiczne źródło energii, które wesprze system ciepłowniczy.

Spotkanie informacyjne pozwoli zapoznać się z zakresem planowanych działań, poznać obszary OSiR czasowo wyłączone z użytkowania oraz znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące mieszkańców pytania. Więcej informacji na temat poszukiwania wód termalnych w Wołominie można znaleźć na stronie: >>LINK<<