Kolejne spotkanie policji z przedszkolakami

Kolejne spotkanie policji z przedszkolakami, fot. policja.pl

Odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu profilaktycznego „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Tym razem wołomińscy funkcjonariusze udali się do Publicznego Przedszkola w Duczkach, gdzie edukowali dzieci. Specjalnie dla nich policjanci przygotowali wiele niespodzianek: przedszkolaki dostały zawieszki odblaskowe, zwiedzały radiowóz i poprzez wspólną zabawę uczyły się o bezpieczeństwie.

Dzieci w wieku przedszkolnym mogą spotkać się z wieloma zagrożeniami. Właśnie dlatego policjanci szczególną wagę przywiązują do edukacji najmłodszych, by wiedziały one jak prawidłowo zachować się, by uniknąć niebezpieczeństw.

Funkcjonariusze podczas wspólnej zabawy, przekazali dzieciom niezbędną wiedzę. Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo poruszać się po drodze jako pieszy uczestnik ruchu i jako rowerzysta. Uzyskały informację, że podróżując autem należy mieć zawsze zapięte pasy bezpieczeństwa i siedzieć w foteliku samochodowym.

Oprócz tych najważniejszych zasad w ruchu drogowym przećwiczyły „pozycję żółwia”, która pozwoli im w przyszłości prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia ze strony czworonoga.

Na zakończenie spotkań profilaktycznych uczestnicy otrzymali odblaski oraz mogli posiedzieć w radiowozie policyjnym i poczuć się jak mali funkcjonariusze.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska