Gmina Tłuszcz wspiera ósmoklasistów w nauce

Gmina Tłuszcz wspiera ósmoklasistów w nauce, fot: tluszcz.pl

Pandemia koronawirusa od blisko roku stawia przed nami wiele wyzwań. Jednym z najważniejszych jest wyłączenie z działania w pełni stacjonarnego szkół i przeniesienie procesu edukacyjnego do internetu.

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk zdecydował się wesprzeć w nauce uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, którzy wkrótce przystąpią do egzaminu ósmoklasisty poprzez umożliwienie im dostępu do Platformy Lecturus Junior. Działa ona online i wspiera uczniów kursami prowadzonymi przez doświadczonych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem, którzy często są państwowymi egzaminatorami CKE, autorami podręczników, twórcami programów edukacyjnych, laureatami konkursu na Nauczyciela Roku oraz certyfikowanymi trenerami oświaty. Doskonale znają oni zasady oraz treści egzaminacyjne, a dzięki wykorzystaniu autorskich i innowacyjnych metod nauczania, potrafią skutecznie przygotować młodzież do egzaminu i osiągnąć, jak najlepsze wyniki.

Zajęcia odbywają się w formie 60-minutowych wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom- matematyce, językowi polskiemu i językowi angielskiemu. Opracowane e-lekcje są zgodne z obowiązującą podstawą programową nauczania. Przy użyciu platformy e-learningowej nauczyciel ma możliwość udostępnianie ekranu czy prowadzenie quizów dla uczniów. Co ważne, uczniowie mają nieograniczony dostęp do materiałów, dzięki w każdej chwili czemu mogą wrócić do wybranego webinarium.

Burmistrz Tłuszcza przekazał dyrektorom placówek oświatowych działających na terenie Gminy Tłuszcz wygenerowane kody dostępu, które zostaną przekazane uczniom klas 8.