Gwiazda Tottenham-u

Nikola Karczewska jest jednym z największych talentów polskiej piłki nożnej kobiet. Występująca z numerem 9 środkowa napastniczka jest mieszkanką podwarszawskiej Zielonki.

Jej umiejętności i determinacja są nieocenione nie tylko dla klubowej drużyny Tottenham Hotspur FC, ale i reprezentacji kraju.

Reklama

W wieku 22 lat ma już na swoim koncie występy w reprezentacji Polski oraz wiele sukcesów w klubach piłkarskich. W sezonie 2019/2020 zdobyła tytuł królowej strzelców w polskiej Ekstralidze Kobiet, a w sezonie 2020/2021 została wybrana najlepszą piłkarką Ekstraligi.

W sezonie 2021/2022 grała we francuskim FC Fleury 91, z którym wywalczyła awans do najbliższej edycji Ligi Mistrzów (w 21 meczach strzeliła 10 bramek), a lipcu ubiegłego roku podpisała dwuletni kontrakt z Tottenhamem Hotspur.

W tej drużynie kobieca sekcja istnieje od 1985 tej roku, zespół obecnie gra w Women’s Super League, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej, której najjaśniejszą gwiazdą chce być Nikola Karczewska i ma ku temu wielkie szanse.

Anglia chwali się najlepszą kobiecą ligą piłkarską na świecie, w każdym kolejnym okienku transferowym do Women’s Super League dołączają kolejne gwiazdy. I nic w tym dziwnego skoro na każdy mecz stawiają się tłumy kibiców, średnio mecz ogląda ponad 6 tys. widzów, tendencje są wciąż zwyżkowe.

A zatem z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze, w których Nikola będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności.