Koncert finałowy XVI Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku w Kobyłce

Koncert finałowy XVI Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku w Kobyłce, fot. Perła Baroku

Minione 15 edycji Festiwalu Perła Baroku odwiedziło ponad 50 tys słuchaczy. Wielkim wysiłkiem festiwal nie został zatrzymany nawet w czas pandemii. Nieprzerwanie od 15 lat zatem brzmi tu muzyka najlepszych wykonawców i w bardzo różnorodnym stylu. Misją Festiwalu jest „być artystycznym prezentem” dla ludzi, podarować najlepszą muzykę, zakomunikować o najważniejszych artystycznych wydarzeniach roku i każdemu dać powody do zachwytu i relaksu, do nowych odkryć i artystycznych inspiracji. Zatem przybywajcie!

Kiedy zaczynał się w 2008 roku stwarzał niemożliwe, był objawieniem, w RMF Classic nazwano wtedy Kobyłkę mekką artystów i centrum kulturalnej Europy. Dziś nie jesteśmy już w szoku, a wydarzenie wrosło w rzeczywistość tak bardzo, że mówią o nim z dumą w Kobyłce : „to nasz festiwal”. Spełniło się marzenie twórczyni – aby w niewielkim miasteczku obecność znakomitej muzyki była czymś naturalnym dla dzieci i dorosłych. Można by tego życzyć wszystkim miastom w Polsce.

Reklama

KONCERT FINAŁOWY
16. Festiwalu PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW
21.06.23, środa, g.19.00
MICHAELA KOUDELKOVA flety & ENSEMBLE OVERTONE

Koncert finałowy XVI Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku w Kobyłce, fot. Perła Baroku

Wielu jest miłośników fletów. Te proste drewniane instrumenty mają ogromną różnorodność I cudowny dźwięk. W rękach mistrzów staja się twórcami nastrojów i błyskotliwych popisów technicznych. Zapraszamy na barokową żywiołową muzykę a w rolach głównych flety proste, flet traverso, barokowe skrzypce i klawesyn.

Debiut Overtone miał miejsce w 2015 roku na koncercie z cyklu Fringe na Baroque Vantaa Festival w Finlandii. Trio koncertowało w wielu ważnych ośrodkach muzycznych m.in. w siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, kilkukrotnie w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, na festiwalach „Maj z Muzyką Dawną”, „Barok na Spiszu”, „Festiwal Bachowski w Świdnicy”, podczas „Festivalul Baroc Timișoara” w Rumunii, czy podczas Festiwalu Muzyki Dawnej w Utrechcie. Repertuar zespołu jest skoncentrowany głównie wokół muzyki francuskiej i niemieckiej XVII i XVIII wieku. Overtone odnajduje swój własny język muzyczny, czerpiąc wiedzę i inspirację z rożnych ośrodków muzyki dawnej na świecie takich jak Francja, Włochy czy Niemcy. Celem zespołu jest odkrywanie mniej znanej muzyki barokowej i prezentowanie jej szerokim kręgom odbiorców.

Artyści są laureatami międzynarodowych konkursów m.in w Czechach, we Włoszech i w USA, współpracują z renomowanymi zespołami barokowymi Polski I Europy. Ukończyli z wyróżnieniem akademie muzyczne (Polska, Czechy) a następnie także studia we Francuskich akademiach muzyki.

Zapraszamy, podczas finałowego koncertu festiwalu zakosztujemy radości muzyki i francuskiego smaku.

PROGRAM KONCERTU: >>LINK<<

Dofinansowano ze środków Miasta Kobyłka, Powiatu Wołomińskiego, Województwa Mazowieckiego, Sponsor: Nuctech S.A.

Wydarzenie można obserwować na Facebooku – aby mieć dostęp do ciekawostek, aktualności i zdjęć: >>LINK<<

Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów już po raz 16. w Kobyłce