Huragan nadal w walce o puchar Polski

Huragan nadal w walce o puchar Polski, fot: Sportowe WWL

To był pracowity weekend dla IŁ Capital Huragan Wołomin. W środę podopieczni Damiana Białorudzkiego wygrali mecz Pucharu Polski z UKD Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:1, a w sobotę wywalczyli jeden punkt w wyjazdowym meczu z KS Metro Warszawa (3:2).

IŁ Capital Huragan Wołomin – UKS Sparta Grodzisk 3:1 (18:25, 25:19, 25:16, 25:21)

Środowy mecz był dobrym „przetarciem” dla ligi. Większość zespołów traktuje pojedynki pucharowe jako dobry sparing i przetestowanie ustawień. Tak było i w tym przypadku. Pierwsza odsłona to masa błędów i najchętniej zostałaby szybko zapomniana. Kolejne trzy to zupełnie inna gra. IŁ Capital odrzucił przeciwników od siatki mocną zagrywką, zmuszając ich do walki o każdą piłkę i „gimnastyki” nad siatką. Do tego w szeregach Huraganu dobrze funkcjonowało przyjęcie, a to skutkowało dobrym rozegraniem piłek do atakujących zarówno ze skrzydła, jak i ze środka. W efekcie pewna wygrana 3:1 stała była jedynie formalnością.

Metro Warszawa – Huragan Wołomin 3:2 (23:25, 25:21, 25:19, 26:28, 15:8)

Z każdym pojedynkiem Huragan gra coraz lepiej, a zespół jest bardziej zgrany. Widać to na parkiecie. Niestety w meczu III kolejki II ligi seniorów podopiecznym Damiana Białorudzkiego nie udało się zwyciężyć. Jak mówi szkoleniowiec Metro miało nieco więcej szczęścia. Być może gospodarza byli też mniej nerwowi. Sędziowie nie wahali się wyciągać kartek dla zawodników, a jedną z nich (czerwoną) ujrzał Paweł Sutyniec. Z Warszawy udało się wywieźć jeden punkt. Teraz w sobotę ważny sprawdzian w meczu z MOS Wola Warszawa.

– Mecz walki i szkoda, że nie udało się wyjść z niej zwycięsko. Wydaje mi się jednak, że przeciwnicy wysoko zawiesili nam poprzeczkę: zagrywali mocno przez cały mecz i trafiali w kluczowych momentach, co na tej specyficznej, niskiej hali daje dużą przewagę. Utrata dwóch punktów nie boli mnie więc tak bardzo, jak przed tygodniem z Wyszkowem. Za tydzień mamy kolejny mecz, szansę na kolejne punkty i na jak najlepszym występie już od dziś się skupiamy – komentuje kapitan Paweł Pietkiewicz.

Huragan nadal w walce o puchar Polski, fot: Sportowe WWL

– Według mnie sobotni mecz był na bardzo wyrównanym poziomie obu drużyn. Dowodem na to może być sam wynik, 3:2 dla gospodarzy. Nie miałem czasu na dokładną analizę tego meczu. To co na pewno było widoczne, to przewaga zawodników Metra w polu zagrywki. Uważam, że ten element zadecydował o końcowym wyniku. Na pewno mamy przed sobą sporo pracy na treningach. Wiem, że nasza drużyna ma potencjał i nie pozostaje nam nic innego jak powrót na hale i ciężka praca – dodaje libero Bartek Strzeżek.

Skład Huraganu: Paweł Pietkiewicz, Adrian Gwardiak, Piotr Milewski, Paweł Sutyniec, Tomasz Ciach, Gabriel Stryjewski, Kacper Stryjewski, Piotr Kołodziejczyk, Bartek Grzegorzewski, Karol Bartnik, Łukasz Tkacz, Dawid Bulira (libero), Bartek Strzeżek (libero).