II Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach

Samochód ekologiczny, fot: fotolia.com

Burmistrz Miasta Ząbki wraz z Firmą MagMar Car Auto Części z Ząbek, Stowarzyszeniem Ekozlot.pl Rozwój Elektro-Mobilności oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ząbkach zapraszają na 2 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych Piknik Ekologiczny.

Impreza odbędzie się pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz Burmistrza Miasta Ząbki. Druga edycja niewątpliwie wielkiego sukcesu imprezy z 2017r cieszącej się dużym zainteresowaniem. Ma na celu w sposób bezpośredni zaprezentowanie społeczeństwu nowej dziedziny motoryzacji jaką są samochody elektryczne, niezliczonych ich zalet a przede wszystkim ich ekologicznego aspektu jakim jest bez emisyjność. W tym dniu spotkają się pasjonaci tego typu aut ,użytkownicy tych samochodów, koła naukowe budujące projekty tych samochodów i oczywiście publiczność – osoby które po raz pierwszy zapoznają się z tą technologią .

2 edycja konkursu „Zbuduj pasażerski pojazd mobilny o napędzie elektrycznym” skupi pasjonatów i konstruktorów z uczelni wyższych którzy za pomocą swoich projektów przybliżą przybyłym zasady działań tych aut i rozwieją wiele wątpliwości i szerzących się mitów. Dodatkową atrakcją dostępną dla wszystkich będzie udostępnionych 10 aut elektrycznych do darmowych jazd testowych. Do przyjazdu na tą niezwykłą imprezę osób już użytkujących takie samochody niewątpliwie zachęci druga już edycja konkursu „Jeżdżę Ekologicznie”, rywalizacja polegająca na jak najbardziej oszczędnej jeździe dla osób, które osiągną najlepsze wyniki- przewidziano nagrody. Organizatorom w tym konkursie zależy by wszyscy przybyli bezpiecznie a oszczędna jazda, to bezpieczeństwo gwarantuje.

Podczas drugiej edycji Zlotu zostanie ogłoszony pierwszy w Polsce konkurs pod tytułem „Człowiek Elektromobilności” polegający na wyłonieniu wśród naszego społeczeństwa osoby która najbardziej przyczynia się dla rozwoju tej dziedziny motoryzacji. W ciągu całego wydarzenia odbywać będzie się wiele atrakcji i konkursów z nagrodami o charakterze zręcznościowym, rysunkowym dla dzieci, wszystkie w tematyce ekologicznej. Dodatkową atrakcją drugiego zlotu będzie połączenie multimedialne z Warszawskimi Dniami Energii, imprezą promującą odnawialne źródła pozyskiwania energii odbywającą się w tym samym czasie w Warszawie oraz zorganizowany przejazd samochodów elektrycznych między wydarzeniami.

II Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach

W czasie trwania zlotu na scenie głównej odbędzie się kilka prelekcji i wywiadów z prowadzącymi poruszającymi aspekty potrzeby zmian w motoryzacji jak i co za tym idzie, rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów. Pierwsza edycja Zlotu zaowocowała powstaniem Stowarzyszenia Ekozlot.pl Rozwój Elektro mobilności, które to ma w swoim statucie jako główny cel organizowanie tego typu wydarzeń i propagowanie zmian w motoryzacji.

źródło: zabki.pl