Ił Capital Huragan Wołomin w II lidze

Piotr Kołodziejczyk, fot: Sportowe WWL

Drugoligowe siatkarskie potyczki powracają do Wołomina. Dla Ił Capital Huragan Wołomin sezon rusza na początku października, a przygotowania wraz z początkiem sierpnia.

Dwa lata trwała batalia o powrót na drugoligowe parkiety po reorganizacji klubu w Wołominie. Na początku czerwca została podpisana umowa na drugą ligę, a pod koniec miesiąca zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził Ił Capital Huragan Wołomin w drugoligowych rozgrywkach. – Powróciliśmy tam, gdzie nasze miejsce – mówią członkowie sztabu szkoleniowego Huraganu Wołomin. – Przed nami bardzo duże wyzwanie. Zostaliśmy przydzieleni do bardzo silnej grupy, grupy śmierci, w której niemal każdy będzie walczył o awans do I ligi. Nasz cel jest taki sam. Może niekoniecznie w pierwszym sezonie, ale w kolejnym chcemy już móc powalczyć o najwyższy poziom sportowy. Chcemy, aby emocje z czasów T.S. Stolarka Wołomin wróciły do stolicy naszego powiatu i do tego będziemy dążyć – dodaje trener Damian Białorudzki.

– Wspieramy lokalnych sportowców W składzie jest dwóch wychowanków z Wołomina: Piotr Milewski zagra na pozycji rozgrywającego i Karol Bartnik, który świetnie sprawdza się na przyjęciu i skrzydle. W ataku zobaczymy także: Pawła Sutyńca, Pawła Pietkiewicza i Jakuba Makara. Pozycja libero należy do Bartka Strzeżka i Dawida Buliry z Kobyłki, który w ostatnich kilku latach był wybieramy najlepszym zawodnikiem na tej pozycji w Mistrzostwach Polski. Ponad to zagrają w naszych barwach Tomasz Ciach, Bartłomiej Grzegorzewski, Adrian Gwardiak, Jakub Nieora, Piotr Szumski, Jakub Osiński i Gabriel Stryjewski, Piotr Kołodziejczyk i Kacper Stryjewski. Trenerem przygotowania motorycznego jest Michał Korycki, a fizjoterapią podobnie jak w poprzednich sezonach zajmie się Piotr Przychodzki. Jednocześnie drugi zespół będzie grał w IV lidze, da nam to możliwość płynnego „uzupełniania” składu w razie nieprzewidzianych okoliczności – kontynuuje Białorudzki.

3 lipca zostały opublikowane na stronie PZPS grupy. Obok Ił Capital Huragan Wołomin będą grać: BAS Białystok – spadek z I Ligi PZPS, KS Metro Warszawa, UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, Enea KKS Kozienice, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, Arka Tempo Chełm, KS Camper Wyszków, MOS Wola Tramwaje Warszawskie, UKS Augustów, MMKS Lotnik Łęczyca, Bzura Ozorków.

Pierwszy gwizdek w sezonie usłyszymy 2 października. Ił Capital Huragan Wołomin inauguracyjne spotkanie rozegra na wyjeździe z Arką Tempo Chełm. Na domowej hali podopiecznych Damiana Białorudzkiego zobaczymy 9 października w pojedynku z KS Camper Wyszków.

Wcześniej jednak będzie można zobaczyć i kibicować siatkarzom w turnieju, który odbędzie się na początku września. Śledźcie media społecznościowe Ił Capital, by poznać wszystkie nowości o zespole i wziąć udział w konkursach.