Indywidualna pomoc Leroy Merlin w czasie pandemii

Indywidualna pomoc Leroy Merlin w czasie pandemii, fot: leroymerlin.pl

Leroy Merlin w czasie pandemii skupia się na pomocy rzeczowej nakierowanej na indywidualne i bardzo różne potrzeby danego regionu. Dziesiątki sklepów w całej Polsce i dobre, sąsiedzkie rozeznanie w potrzebach powoduje, że często pracownicy sklepów są inicjatorami akcji pomocowych i wskazują miejsca, dla których pilna pomoc rzeczowa jest konieczna do codziennego funkcjonowania i zwiększa bezpieczeństwo w trudnej sytuacji walki z pandemią. Daje to możliwość indywidualnego podejścia do potrzeb danej miejscowości, regionu czy instytucji.

Leroy Merlin Polska kładzie nacisk na pomoc celowaną, dostosowaną do potrzeb konkretnych placówek medycznych w całej Polsce przekazując im np. kombinezony ochronne, gogle, maski ochronne, rękawice jednorazowe, ochraniacze na buty czy parownice stosowane do dezynfekcji. Do tej pory przekazano ponad 40 000 produktów do ponad 70 różnych placówek w całej Polsce ( szpitali, ośrodków zdrowia i innych instytucji które są na pierwszej linii walki z koronawirusem) . Pomoc trafia przede wszystkim do ratowników medycznych, strażaków i innych osób szczególnie narażonych.

Reklama

Tak jak do pozostałych darczyńców tak i do tej firmy wciąż zgłaszają się placówki potrzebujące konkretnego wsparcia w postaci produktów pierwszej potrzeby jak np. wysokojakościowe maski czy kombinezony. Do Leroy Merlin Polska trafiły też zapytania o możliwość wsparcia przy adaptowaniu pomieszczeń w szpitalach czy stacjach ratunkowych, tak aby dostosować je do nowych funkcji w tych trudnych czasach. To dlatego na liście przekazanych do tej pory produktów są też materiały budowlane czy klimatyzatory.

Reklama

Akcja trwa i obejmuje pomoc placówkom potrzebującym w całej Polsce. Zgłoszenia zapotrzebowania należy kierować bezpośrednio do sklepów do siedzimy Leroy Merlin w Warszawie.

Do tej pory Leroy Merlin na potrzeby konkretnych placówek w konkretnych regionach przekazał:
– 4000 kombinezonów
– 19000 par rękawiczek
– prawie 2000 gogli i okularów
– tysiące masek ochronnych w tym setki wysokojakościowych masek niezbędnych medykom
– setki litrów płynów do dezynfekcji i tysiące innych produktów potrzebnych w dużych i małych szpitalach, w wielkich miastach i małych miejscowościach (w tej chwili to ponad 80 miejscowości i ponad 70 różnych placówek).

WSPARCIE NA MAZOWSZU
W 12 akcjach pomocowych do dwunastu placówek zostały przekazane środki ochrony osobistej, środki czystości i inne niezbędne do pracy narzędzia:
– Szpital Bródnowski w Warszawie – przekazanie niezbędnych produktów do funkcjonowania personelu szpitala: kombinezony, maski ochronne, okulary, ochraniacze na obuwie, środki czystości, taśmy oraz sprzęt wspomagający opiekę nad pacjentami.
– Szpital Kliniczny im. W. Orłowskiego w Warszawie – przekazanie gogli, kombinezonów i butów do Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Samodzielnego Publicznego
– Radomskie Centrum Onkologii – przekazanie 120 szt. kombinezonów ochronnych
– Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie – przekazanie masek specjalistycznych z filtrami, kombinezonów i parownicy.
– Nowodworskie Centrum Medycznego – przekazanie kombinezonów, agregatu, parownicy.
– Szpital św. Anny w Piasecznie – przekazanie 200 kombinezonów
– Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Ochronnych w Płocku – przekazanie kombinezonów i okularów ochronnych
– Szpitala Powiatowy w Wołominie – przekazanie gogli, kombinezonów i butów
– Centrum Medyczne w Grójcu – przekazanie ręczników papierowych, ściereczek, mopów, kombinezonów, worków, okularów i rękawiczek gospodarczych
– OSP Sierpc – przekazanie kombinezonów
– Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku – przekazanie kombinezonów, masek i filtrów
– Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu – przekazanie kombinezonów, ochraniaczy na buty, czyściwa, półmaski secura, filtrów i ściereczek