IV Noworoczny Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Miasta Marki

IV Noworoczny Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Miasta Marki

W weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Dużej w Markach odbędzie się Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Miasta. Do rywalizacji przystąpią 24 drużyny. Początek rozgrywek w sobotę o 10:00 a zakończenie dwudniowych zmagań zaplanowano na późny niedzielny wieczór.

W sobotę rozegrane zostaną spotkania pierwszej fazy grupowej. Jedna grupa zaplanowana jest także na niedzielny poranek. Zgłoszone zespoły zostaną podzielone na 4 grupy, z których do dalszej fazy awans uzyskają cztery najlepsze. Następnie drużyny ponownie znajdą się w grupach, z których dwie pierwsze znajdą się w fazie pucharowej. Duża ilość spotkań powoduje, że zawodnicy, których zespoły znajdą się w półfinałach rozegrają aż 11 pojedynków.

Mecze będą trwały tradycyjnie po 10 minut. W przypadku remisu w fazie pucharowej o awansie decydować będą rzuty karne. Zmagania są przeznaczone dla osób, które ukończyły 16 rok życia. Oprócz okazałych pucharów i medali organizatorzy przewidzieli voucher na kwotę 1000 zł, który trafi do zwycięzcy turnieju. Nagrodę ufundował Wodociąg Marecki. Ponadto nie zabraknie statuetek dla najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca. Pamiątki powędrują również do najlepszych zawodników meczów półfinałowych oraz finałowych.

Noworoczne zmagania przyciągnęły rzeszę bardzo dobrych i znanych zespołów. Wśród uczestników znajdziemy takie drużyny jak Liga Fanów Team, Florian, Niespodzianka Marki, BRS, UKS Bródno 92, In Plus Marki, Chłopcy z Bielan, TANATOS czy słynne Coco Jambo Warszawa. Emocji na pewno nie zabraknie. Tytułu bronić będzie Liga Fanów Team (w ubiegłym roku pod nazwą Zgoda FC).

Turniej został objęty patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha a
wydarzenie współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki.