Domek Ogrodnika w Parku Czartoryskiej, fot: Zbigniew Pachulski

W najbliższą niedzielę, 17 listopada o godz. 17:00 w odrestaurowanym Domku Ogrodnika w Parku Czartoryskiej w Domku odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Bug. Obrazy rzeki” Dagmary Jaworskiej-Bednarek, którą będzie można oglądać do 5 grudnia.

Tego dnia zostanie również otwarta kawiarnia “Cafe Czartoryska”, która w tę niedzielę będzie czynna od godz. 14:00 do ostatniego gościa. W planie na ten dzień jest również muzyka na żywo. Następnie kawiarnia będzie otwarta codziennie oprócz poniedziałków od godz. 11:00 do 20:00 w dni powszednie i do 22:00 w weekendy (lub do ostatniego gościa).

Pierwsi goście mieli okazję obejrzeć odnowiony, zabytkowy Domek Ogrodnika w październiku podczas uroczystości otwarcia. Mieszkańców witała tam sama księżna Eleonora Czartoryska – w tę rolę wcieliła się p. Małgorzata Puzio, a otwarcie swoim występem uświetnił Dariusz Kordek.

O wystawie „Bug. Obrazy rzeki”

Wystawa „Bug. Obrazy rzeki” będzie prezentowana od 17 listopada do 5 grudnia br. w podziemiach Domku Ogrodnika w “Galerii Piwniczka”. Autorką klimatycznych zdjęć nadbużańskich krajobrazów, prezentowanych na wystawie „Bug. Obrazy rzeki” jest Dagmara Jaworska-Bednarek, mieszkanka Kuligowa, która kilka lat temu zamieniła życie w stolicy na ciszę, którą znajduje nad brzegami Bugu. Autorka o swojej wystawie pisze: – Niespełna 35 km od granic Warszawy istnieje świat równoległy. Mazowiecki odcinek Bugu, czasem niedoceniany, bywa równie malowniczy jak ten podlaski. Niezwykły jest Bug o różnych porach roku – gdy gniewa się pod lodami zimy, kiedy wiosną topi ludzkie marzenia, gdy w upalne letnie dni kusi swobodnie wypasane bydło, a jesienią otula mgłami. (…) Bug jest dla mnie niezwykle ważny. To dzięki rzece po raz pierwszy wzięłam do ręki aparat, a fotografia stała się moją największą pasją.

Kawiarnia „Cafe Czartoryska” w Domku Ogrodnika

Aby jak najszybciej udostępnić Domek Ogrodnika szerokiej publiczności i wykorzystać jego potencjał również w miesiącach zimowych, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin podpisała na początku listopada umowę z tymczasowym operatorem kawiarni, radzymińską firmą „C&T Pierwsze Piętro”. Firma będzie prowadziła kawiarnię o nazwie „Cafe Czartoryska”, która będzie otwarta codziennie, za wyjątkiem poniedziałków, od godz. 11:00 do ostatniego gościa, co najmniej do godz. 20:00 w tygodniu lub do 22:00 w weekendy.

Oprócz prowadzenia kawiarni, jej operator jest również zobowiązany do organizowania w Domku Ogrodnika działalności kulturalnej – koncertów, występów i wystaw – oraz do pokrywania kosztów tych wydarzeń.

Umowa z obecnym, tymczasowym operatorem kawiarni została zawarta do końca marca 2020 r., po czym planowane jest wyłonienie docelowego operatora.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Domku Ogrodnika w Parku Czartoryskiej już od najbliższej niedzieli.

Kawiarnia i wystawa w Domku Ogrodnika w Radzyminie
Komentarze