Kickbokserzy Grzegorza Engela z kolejnymi trofeami

2496
Grzegorz Engel i Darek Giera - najlepszy zawodnik turnieju, fot: EngelTeam

W ostatni weekend w Sejnach odbywał się Puchar Państw Nadbałtyckich BALTIC CUP, w którym nasz powiat reprezentowali kickbokserzy Wichru Kobyłka.

Ekipa zaliczyła bardzo udany występ zabierając ze sobą do domu aż osiemem medali. Mistrzowską formę zaprezentował aktualny zawodowy Mistrz Polski w K-1 Patryk Kuryłek, który w półfinałowej walce do zwycięstwa potrzebował zaledwie jednej rundy, wygrywając przed czasem zdecydowaną przewagą punktów. W finale zmierzył się z Marcinem Nasiadko z X-Fight Piaseczno wygrywając 3-0. Odważny występ zaliczyła juniorka Paulina Matera startując w dwóch kategoriach wagowych. W kategorii -60 kg wywalczyła złoto, z cięższymi zawodniczkami poszło niewiele gorzej i w kategorii -65 kg zdobyła brąz. Złoto i tytuł najlepszego zawodnika turnieju powędrowały w ręce Darka Giery walczącego w kategorii -69 kg.

Reprezentacja MKS Wicher Kobyłka, fot: EngelTeam

– wystawiliśmy sześciu zawodników, wracamy z ośmioma medalami w tym pięć złotych. Można śmiało powiedzieć że plan został zrealizowany w 120%. Zawodnicy są w doskonałej formie i zaliczymy jeszcze kilka ciekawych występów, już w listopadzie wybieramy się na Mistrzostwa Świata do Budapesztu – mówi trener Grzegorz Engel, który wraz z Piotrem Bombikiem przygotowywali zawodników do turnieju.

Złote medale zdobyli:
Patryk Kuryłek kat. -63kg
-Darek Giera kat. -69kg
Paulina Matera kat. -60kg
Kama Gołębiewska kat. -52kg
Sebastian Jabłecki kat. -84kg

Brązowe medale powędrowały w ręce:
Mateusz Chojnacki w kat. -63kg oraz kat. -69kg
-Paulina Matera kat. -65kg

Komentarze