Kobiety z Marką – Szminka 2020 [WIDEO]

W niedzielę odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kobiety z Marką”, którego celem jest wyróżnienie najaktywniejszych Pań z Marek, które działają na rzecz lokalnej społeczności.

Idea narodziła się cztery lata temu i początku wręczane były wyróżnienia w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, działalność społeczna i kultura. Od 2017 r. dodana została jeszcze jedna – samorząd. Zwyciężczynie wybiera kapituła, do której wchodzą m.in. przedstawiciele władz, organizacji społecznych oraz laureatki.

Reklama

Do miana Kobiety z Marką 2020 zgłoszono aż 20 kandydatur. Obrady trwały długo, a rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 8 marca podczas organizowanego przez Marecki Klub Kobiet z Pasją V Konwentu Kobiet Szminka 2020.

Wyróżnione zostały  Pani Anna Maria Marchlik, Pani Beata Sawoń, Pani Agnieszka Gawkowska i Pani Anna Lubańska.

Pani Beata Sawoń najczęściej jest kojarzoną z fundacją Marecki Klub Kobiet z Pasją, którą kieruje. Jest też inicjatorką i uczestnikiem wielu akcji pomocowych i zbiórek publicznych. Przewodniczy Mareckiej Rady Pożytku Publicznego. Jest również członkinią Rady Programowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Markach.

W kategorii kultura nagrodzona została Pani Anna Lubańska. Anna Lubańska to wszechstronny talent, temperament i zdolności aktorskie oraz różnorodny repertuar czynią z laureatki jedną z najbardziej wszechstronnych współczesnych polskich śpiewaczek, zdolnych z równym powodzeniem wykonywać role tragiczne, a także partie o lżejszym charakterze. Od 1993 roku jest stale związana z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Występowała na wielu międzynarodowych scenach m.in. w Niemczech, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Japonii, Norwegii. Od kilku lat pani Anna mieszka w Markach i włącza się w lokalne wydarzenia.

W kategorii przedsiębiorczość zostało nominowanych rekordowo dużo Pań, lecz Tytuł Kobiety z Marką 2020 został przyznany Pani Agnieszce Gawkowskiej. Laureatka to założycielka i współwłaścicielka firmy, w której prowadzone są zajęcia edukacyjne z matematyki i języka angielskiego. Jest kobietą, która w wieku lat „40 plus” pokazała, że istnieje życie po korporacji i na lokalnym rynku także można osiągnąć niemały sukces.

W ostatniej kategorii czyli samorząd terytorialny statuetka powędrowała do Pani Anny Marii Marchlik. Od marca 2015 r. jest sekretarzem mareckiego urzędu miasta. Jako pracowity i sprawny menedżer zarządza organizacją i pracą ratusza. Zainicjowała m.in. wdrożenie technologii informatycznych usprawniających załatwianie przez mieszkańców spraw w urzędzie. Angażuje się m.in. w realizację programów społecznych i zdrowotnych.

Każda z nominowanych Pań z rąk Burmistrza Jacka Orycha otrzymała pamiątkowy dyplom nominacji, symboliczny upominek oraz piękne kwiaty. Laureatki tradycyjnie już uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

Kobiety z Marką 2020, fot: marki.pl
Kobiety z Marką 2020, fot: marki.pl
Kobiety z Marką 2020, fot: marki.pl